firma przeprowadzkowa

Przeprowadzka na własną rękę — wady i zalety

Wchodząc w jakiś nowy etap życia — studia w innym mieście, nowa praca, małżeństwom, często przychodzi również czas na zamianę miejsca zamieszkania. Dla jednych będzie on związany z ogromną ekscytacją, zaś dla innych będzie to jedynie następny krok czy zadanie do wykonania. Jednak niezależnie od nastawienia, z przeprowadzką związane jest dokładne pakowanie wszystkich szpargałów, a w następnej kolejności ich bezpieczny transport do celu. Dlatego poniżej rozważymy wady i zalety przeprowadzania tego przedsięwzięcia na własną rękę. 

Zalety Przeprowadzki na własną rękę

Przeprowadzka na własną rękę kojarzy się zazwyczaj ze znaczącym obniżeniem kosztów i prawdopodobnie tak jest, zwłaszcza jeśli nowe lokum znajduje się nieopodal, a do przeniesienia są jedynie ubrania, naczynia i niezbędne rzeczy osobiste. Wówczas można zakładać, że cały dobytek zmieści się do samochodu osobowego typu combi czy minivan lub ewentualnie będzie trzeba wykonać kilka kursów tam i z powrotem. Dodatkowym atutem w takiej sytuacji okazują się również znajomi lub rodzina posiadający przyczepkę, lub busa oraz chęci pomocy — wtedy cały proces przeprowadzki nie dość, że przebiegnie dużo sprawniej, to jeszcze zacieśni relacje międzyludzkie, a także istnieje szansa, że na koniec wywiąże się z tego wieczorne spotkanie towarzyskie.

przeprowadzki firmy

Kolejnym atutem przeprowadzki na własną rękę jest kontrola nad wszystkim przewożonymi rzeczami. Świadomość tego, gdzie umiejscowione są konkretne pudła oraz pewność, że wszystko zostało zapakowane, daje swoiste poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza osobom, które nie czują się komfortowo, gdy ktoś z zewnątrz ma dostęp do ich rzeczy.

Wymieniając zalety, nie można zapomnieć również o treningu sprawności fizycznej, który zawsze jest nieodłącznym elementem przeprowadzki, zwłaszcza w budynkach wielopiętrowych, w których nie ma windy. Wówczas nie tylko trenujemy nasze mięśnie, ale także pracujemy nad oddechem i wytrzymałością. Niewątpliwie też jest to moment, który na długo zapisze się we wspomnieniach całej rodziny.

WADY PRZEPROWADZKI NA WŁASNĄ RĘKĘ

Trudności z przeprowadzką na własną rękę zaczynają się w momencie, gdy punkt docelowy znajduje się dość daleko od punktu wyjściowego. A kiedy dodatkowo okaże się, że dobytek obejmuje meble oraz sprzęty RTV i AGD, to dopiero wówczas mogą zacząć się problemy. Bo nawet jeśli pomóc może znajomy z busem, to trzeba wziąć pod uwagę maksymalną masę, jaką ten pojazd może zostać obciążony. Dodatkowo przy przewożeniu mebli oraz elektroniki ogromnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie tych przedmiotów. Jeśli jakakolwiek rzecz zostanie niewłaściwie ułożona, może  uszkodzić nie tylko samą siebie, ale również pojazd i pozostałe przedmioty.

Decydując się na przewożenie rzeczy na własną rękę, trzeba również pamiętać o ograniczeniach, które dyktuje nam nasz organizm. Jeżeli nie są Państwo przyzwyczajeni do podnoszenia ciężkich i niewymiarowych przedmiotów, warto zastanowić się, czy nie będzie to ponad Państwa siły. Przenoszenie za ciężkich rzeczy może spowodować kontuzje takie jak: naderwanie mięśnia czy nawet uszkodzenie kręgosłupa. 

PAKOWANIE

Przy przeprowadzce na własną rękę tak, jak i przy wykorzystaniu firmy transportowej bardzo istotne jest odpowiednie zapakowanie przewożonych przedmiotów. W zależności od ich wielkości, materiału czy kruchości rzeczy powinny być one pakowane w inny, odpowiednio dopasowany sposób. Warto pamiętać, że najwygodniejsze zarówno w przenoszeniu, jak i pakowaniu do samochodu będą kartonowe pudełka, które są lekkie i wytrzymałe. Przedmioty szklane czy kruche trzeba odpowiednio zabezpieczyć np. folią bąbelkową.

Przygotowując do transportu meble, warto mieć na uwadze odpowiednie zabezpieczenie otwierających się szafek i wysuwających się szuflad, które podczas przenoszenia mogą niespodziewanie się otworzyć i spowodować szkody.

Jeśli nadal nie wiedzą Państwo na jaki rodzaj przeprowadzki się zdecydować, zapraszamy do kontaktu — odpowiemy na nurtujące Państwa pytania, oraz zaoferujemy profesjonalną pomoc przy przeprowadzce. 

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także