relokacja firmy 4

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD podczas przeprowadzki?

Przewóz sprzętu AGD

Przeprowadzka bywa bardzo stresująca, a odpowiednie przetransportowanie sprzętu AGD do nowego miejsca to wyjątkowo trudne zadanie. Oprócz ciężaru i gabarytów takich urządzeń, problemem może okazać się również ich prawidłowe zabezpieczenie. Jeżeli nie zapewnimy odpowiedniej ochrony naszym sprzętom, mogą one ulec zniszczeniu.

Z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, która zabezpieczy nasze urządzenia AGD i przetransportuje je we właściwy sposób, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko ich uszkodzenia. W jaki sposób zapakować jednak sprzęty AGD?

 

Ruchome elementy sprzętów AGD  

 

Większość urządzeń AGD ma w sobie ruchome elementy. Istotne jest ich odpowiednie zabezpieczenie — w innym wypadku mogą poluzować się w trakcie transportu i dokonać poważnych zniszczeń, które nieodwracalnie uszkodzą nasze sprzęty.
Na przykład w lodówce do takich elementów należą: szklane półki, pojemniki oraz specjalne mocowania. Z kolei w piekarniku możemy znaleźć różnego rodzaju kraty, blachy lub brytfanki. Wszystkie przedmioty tego rodzaju należy odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej przy pomocy folii bąbelkowej.

Zabezpieczenie AGD- przeprowadzka

 

Zamknięcia urządzeń AGD

 

Lodówki, piekarniki, zmywarki czy pralki muszą być szczelnie zamknięte w trakcie przewożenia ich do nowego miejsca. Jeżeli o to nie zadbamy, mogą ulec zniszczeniu w trakcie jazdy — istnieje możliwość uszkodzenia się mechanizmu zamykającego, co wpłynie na dalsze funkcjonowanie urządzenia.

Konieczne jest właściwe zabezpieczenie wszystkich mechanizmów zamykających w urządzeniach AGD, można do tego wykorzystać na przykład mocną taśmę klejącą.

 

Zabezpieczenie obudowy urządzeń AGD

 

Sprzęty AGD należy właściwie zabezpieczyć również od zewnątrz. Uszkodzenia powierzchni zewnętrznej nie wpływają jedynie na walory estetyczne — mogą również doprowadzić do pojawienia się rdzy. Jeżeli wystąpią poważniejsze defekty, sprzęt może nawet przestać działać.

Z tego powodu wszystkie boki maszyny powinny zostać zabezpieczone blokami ze styropianu, a całość urządzenia należy owinąć folią bąbelkową.

Odpowiednie zabezpieczenie lodówki

 

Do przewiezienia lodówki należy zacząć przygotowywać się już dobę wcześniej. Na początku konieczne jest pozbycie się wszelkich produktów, które się w niej znajdują. Następnie wyjmujemy ruchome elementy, które zabezpieczamy folią bąbelkową i odłączamy lodówkę od prądu. Rozmrożenie urządzenia zajmie kilka godzin, po tym czasie należy dokładnie umyć jego wnętrze oraz je osuszyć.

Przed transportem, lodówkę zabezpieczamy przy pomocy styropianowych bloków i folii bąbelkowej, jako dodatkową ochronę warto również zastosować tekturę. Niezwykle ważne jest, by sprzęt przewozić w pozycji pionowej. W ten sposób zapobiegniemy pojawieniu się awarii urządzenia. Po przetransportowaniu lodówki do nowego miejsca należy odczekać co najmniej dwanaście godzin przed ponownym podłączeniem jej do źródła zasilania.

Właściwe zabezpieczenie pralki

 

Pralkę należy odłączyć zarówno od źródła zasilania, jak i od dostępu do wody. Bardzo istotne jest sprawdzenie, czy w urządzeniu nie zalegają resztki wody, które mogłyby doprowadzić do poważnych uszkodzeń w trakcie transportu.

Do pralek dołączone są śruby, które umożliwią nam unieruchomienie bębna. Mechanizm otwierający, dozownik na płyn zmiękczający i proszek do prania – zaklejamy mocną taśmą klejącą. Obudowę urządzenia zabezpieczamy przy pomocy styropianowych bloków oraz folii bąbelkowej. Po przewiezieniu sprzętu do nowego miejsca konieczne jest odczekanie kilku godzin przed ponownym uruchomieniem go.

 

Poprawne zabezpieczenie zmywarki

 

Chociaż zmywarkę zabezpiecza się podobnie do lodówki — wyjmuje się ruchome elementy, ochrania mechanizm otwierający i przewozi się ją w pozycji pionowej — są dwa dodatkowe elementy, o których nie wolno zapomnieć.

Urządzenie należy odłączyć zarówno od zasilania, jak i od wody. Dodatkowo trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć tylną ściankę zmywarki — jej uszkodzenie może doprowadzić do zniszczenia sprzętu.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także