zabezpieczanie szklanych rzeczy

Zabezpieczenie szklanych rzeczy podczas przeprowadzki

Przeprowadzka to monotonny, nużący i często stresujący okres. Czas zmiany miejsca zamieszkania kojarzony jest z życiem pośród kartonów i permanentnym bałaganem w opuszczonym lokum. Od sposobu pakowania transportowanych przedmiotów zależy, w jakim stanie dotrą one do nowego mieszkania. Jak skutecznie i bezpiecznie przewieźć rzeczy, a w szczególności jak zabezpieczyć szklane przedmioty?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

W mieszkaniu często nieświadomie gromadzimy wiele nowych i nie zawsze użytecznych przedmiotów. Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania związanego z relokacją, warto przed przeprowadzką zrobić sobie listę niezbędnych do załatwienia spraw. Jedną z nich jest dokonanie gruntownej selekcji rzeczy i zdecydowanie, które z nich chcemy oddać, wyrzucić, sprzedać lub zabrać ze sobą do nowego miejsca zamieszkania. Warto miesiąc przed przeprowadzką spakować najmniej przydatne rzeczy, których nie będziemy potrzebować w ciągu najbliższego czasu, na przykład dekoracje, przeczytane książki, czy ubrania, których obecnie nie używamy. Należy zaopatrzyć się także w konieczne akcesoria do pakowania, takie jak kartony, naklejki, markery, worki na śmieci i worki próżniowe, pokrowce na ubrania oraz folię bąbelkową i gazety, które będą niezbędne do zabezpieczenia szklanych przedmiotów.

Korzystanie z firm przeprowadzkowych

Kiedy rzeczy do przewiezienia mamy stosunkowo dużo, warto rozważyć skorzystanie z usług fachowców. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe mogą pomóc nam w sprawnym dokładnym zapakowaniu wszystkich przedmiotów, bezpiecznym ich przewozie i rozlokowaniu w odpowiednich miejscach w nowym lokum. Firmy często oferują także magazynowanie pewnych rzeczy przez jakiś czas. W przypadku przewozu delikatniejszych lub cenniejszych egzemplarzy warto zwrócić na nie uwagę pracownikom, aby ze szczególną ostrożnością i starannością obchodzili się ze wskazanymi przedmiotami. Nie można jednak zapominać, że najważniejszym aspektem, który wpływa na stan delikatnych i szklanych przedmiotów po podróży do nowej lokalizacji, jest sposób ich zabezpieczenia i poprawnego zapakowania.

Przygotowywanie szklanych przedmiotów do przewozu

Podstawą bezpiecznego przewozu jest zapakowanie przedmiotów w kartony. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w stare gazety, trociny wytworzone z papieru, stare wypełnienia z zamawianych internetowo paczek oraz folię bąbelkową.
Zapakowywanie delikatnych przedmiotów warto rozpocząć od przygotowania i umocnienia dna kartonów poprzez solidne, podwójne sklejenie połączeń oraz dołożenie dodatkowej tektury na dno. Kiedy pudła są już odpowiednio przygotowane, należy rozpocząć pakowanie bibelotów. Każdy ze szklanych przedmiotów należy dokładnie owinąć papierem i dopasować do kształtu danej rzeczy. Warto zrobić to nawet kilkukrotnie, aby mieć pewność, że przedmiot nie zostanie zarysowany lub nie dojdzie do innych zniszczeń. Można także użyć folii bąbelkowej, ale trzeba pamiętać, że jest ona trudniejsza w pracy ze względu na brak takiej elastyczności i łatwości dopasowania do kształtów przedmiotów, jak w przypadku papieru. Dodatkowo każdy przedmiot zabezpieczony tym rodzajem materiału należy dodatkowo zakleić taśmą.

Pakowanie szklanych bibelotów

Na przygotowany wcześniej karton z umocnionym dnem, warto wysypać trochę trocin, dodać podarty papier, styropian, folię bąbelkową, a nawet gąbkę, aby zmiękczyć podłoże, wypełnić pustą przestrzeń w kartonie i zapobiec przesuwaniu się przedmiotów. Po włożeniu zabezpieczonych bibelotów, zaczynając od największych i najbardziej masywnych przedmiotów do najbardziej delikatnych, należy przykryć je kolejną warstwą zabezpieczeń. Następnie należy starannie zakleić karton, nawet kilkukrotnie, a także odpowiednio oznaczyć i podpisać pudła, co z pewnością okaże się być pomocne podczas ich rozpakowywania w nowym miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz skorzystania z naszych transportowych usług!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także