firma przeprowadzkowa warszawa

Przeprowadzka z firmą – wady i zalety

Nowe lokum to często duża zmiana, która wiąże się ogromnymi emocjami. Dla niektórych będą one pozytywne, dla innych wręcz przeciwnie, jednak trzeba liczyć się z tym, że na pewnym etapie życia przeprowadzka będzie dotyczyła większości osób. Wówczas też przyjdzie czas decyzji w jaki sposób zorganizować to przedsięwzięcie tak, by wszystkie pakunki dotarły bezpiecznie do celu. Bardzo dużo osób decyduje się na współpracę z firmą przeprowadzkową, która w profesjonalny sposób przetransportuje rzeczy w wyznaczone miejsce. Inni zaś wolą zdać się na siebie. Dlatego poniżej przedstawimy wady i zalety przeprowadzki z firmą.

Zalety przeprowadzki z firmą

Niewątpliwym plusem podjęcia współpracy z firmą transportową, jest fakt, że nie trzeba martwić o odpowiedni środek transportu, który pomieści zarówno dużą ilość niewielkich pudeł, jak i również przedmioty wielkogabarytowe takie jak meble, instrumenty muzyczne czy elementy dekoracyjne. Trzeba mieć świadomość, że samochody posiadają ograniczenia masy, jaką mogą być obciążone, dlatego nie wszystko jest możliwe do przetransportowania samochodem osobowym zgodnie z panującymi przepisami. 

Dodatkowym atutem jest odpowiednie zabezpieczenie dobytku na czas transportu. Specjaliści pracujący w takiej firmie, doskonale wiedzą jakie zagrożenia czyhają na szklane przedmioty, AGD, czy lustra. Potrafią odpowiednio zabezpieczyć rzeczy w taki sposób, by dojechały na miejsce w nienaruszonym stanie

warszawa przeprowadzki

Na usługi firmy przeprowadzkowej decydują się bardzo często osoby, które zdają sobie sprawę, że ze względu na własne ograniczenia fizyczne nie poradzą sobie sami z załadunkiem i rozładunkiem wszystkich rzeczy. Podejmując się przeprowadzki, należy mieć na uwadze, że będzie ona wymagała nieco aktywności fizycznej, a czasem wymaga nie lada siły lub odpowiedniego sprzętu, by przenieść elementy wyposażenia. Dlatego jeśli nie są Państwo pewni czy jest to przedsięwzięcie na Wasze siły, to doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów. Decydując się na współpracę z firmą przeprowadzkową, można zyskać pewność, że całość zostanie wykonana szybko i sprawnie, a dobytek dojedzie na miejsce docelowe w idealnym stanie.

Wady przeprowadzki z firmą

Wybierając firmę przeprowadzkową, trzeba mieć świadomość, że z pewnością podniesie to koszty całego przedsięwzięcia. Dlatego warto wcześniej skonsultować się z wybraną firmą i konkretnie ustalić zakres prac oraz cenę konkretnych usług. Jednocześnie trzeba pamiętać, że koszt takiego transportu obejmuje m.in.: koszty paliwa, pracowników i utrzymania samochodu, dlatego będzie on uzależniony od odległości miejsca docelowego

Kolejnym minusem jest brak stałej kontroli nad swoim dobytkiem. Zaleca się, aby najbardziej wartościowe przedmioty przewozić na własną rękę, żeby uniknąć poczucia ciągłego niepokoju i obaw o ewentualne uszkodzenia i zniszczenia. Podobne zalecenia dotyczą również istotnych dokumentów, które nie mogą ulec zagubieniu, a dane w nich zawarte nie powinny trafić do osób postronnych.

Odpowiednie pakowanie

Niezależnie od tego, jaki rodzaj przeprowadzki zostanie wybrany — na własną rękę, czy przy współpracy z firmą transportową, to znaczącą rolę w całym procesie przewozu rzeczy odegrają odpowiednio zapakowane pudełka oraz dobrze przygotowane i zabezpieczone elementy wielkogabarytowe czy RTV i AGD. Warto pamiętać o tym, że o wiele łatwiej i ekonomiczniej jest zapakować rzeczy umieszczone w sześciennych boxach, niż te w siatkach, torbach czy pozostawione luzem. Pakując elementy szklane, warto zaopatrzyć się w folię bąbelkową lub owinąć kruche przedmioty w gazety bądź ubrania. Ważne może się również okazać oznaczenie pudełek zawierających kruchą zawartość. Ułatwi to pracę osobom transportującym rzeczy i pozwoli je w odpowiedni sposób ułożyć w samochodzie.

Jeśli nadal nie wiedzą Państwo na jaki rodzaj przeprowadzki się zdecydować, zapraszamy do kontaktu — odpowiemy na nurtujące Państwa pytania, oraz zaoferujemy profesjonalną pomoc przy przeprowadzce. 

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także