przeprowadzki bemowo

Jak najlepiej zabezpieczyć pakowane rzeczy?

Przeprowadzka to ciężki i stresujący czas dla wielu ludzi. Trzeba spakować wszystkie rzeczy w taki sposób, aby się nie zniszczyły, przetransportować je, a następnie znowu rozpakować. Jest to monotonne zadanie, które musi być wykonane szybko i sprawnie, ze względu na często goniące terminy. Co jednak zrobić, aby przeprowadzka odbyła się bez większych szkód, i wszystkie transportowane rzeczy dotarły w idealnym stanie? Sekret tkwi w odpowiednim zabezpieczeniu przewożonych rzeczy!

Co warto kupić przed rozpoczęciem przeprowadzki?

Przed rozpoczęciem przeprowadzki oraz pakowania warto zaopatrzyć się w potrzebne opakowania, które znacząco ułatwia cały proces. Do takich rzeczy należą: 

  • pudełka, kartony o różnych rozmiarach, 
  • folia bąbelkowa, 
  • folia stretch
  • taśma klejąca, 
  • marker, 
  • worki foliowe. 

Kupując wszystkie powyższe rzeczy, można spać spokojnie i nie przejmować się przeprowadzką oraz uszkodzonymi rzeczami w trakcie transportu. 

przeprowadzki wilanów

Jakie opakowania najlepiej sprawdzą się podczas przeprowadzki?

Najpopularniejszym opakowaniem wykorzystywanym podczas przeprowadzek jest zwykły karton, który pomieści wiele rzeczy, oraz nada się idealnie zarówno do drobnych bibelotów jak i do większego sprzętu domowego. Najlepiej sprawdzą się mocne 3-warstwowe kartony, które zapewnią bezpieczeństwo przewożonym rzeczą. Warto pamiętać, aby wielkość kartonów była dopasowana do przedmiotów, które będziemy w nie wkładać. (Duży karton wypakowany książkami, może być ciężko podnieść). Istotnym elementem, o którym warto pamiętać przy przewożeniu talerzy, kubków czy rzeczy wykonanych ze szkła jest folia bąbelkowa oraz wypełniacz. Ich użycie pozwoli zabezpieczyć kruche elementy przed rozbiciem czy strzaskaniem. 

Do kartonów można wkładać również obuwie czy ubrania, jednak lepszym rozwiązaniem na to, będą duże worki foliowe, które można założyć na kilkanaście wieszaków i w ten sposób przewieść do nowego miejsca, oszczędzając sobie przy tym pracy związanej z zakładaniem i zdejmowaniem elementów garderoby z wieszaków.  

Jak prawidłowo zabezpieczyć sprzęty AGD oraz sprzęty elektroniczne?

Przewożenie elementów AGD nie jest tak ciężkie jak się wszystkim wydaje. Zabezpieczenia, które używa się do tego typu rzeczy, to najczęściej folia bąbelkowa, stretch lub koce wykonane z filcu. Idealnym zabezpieczeniem tego typu sprzętów są również oryginalne pudełka produktów, które często zawierają idealnie dopasowane styropianowe kształty, które najlepiej sprawdzą się podczas transportu. 

Niestety przewożenie sprzętu elektronicznego jest znacznie trudniejsze i bardziej skomplikowane. Jest to spowodowane tym, że ten rodzaj produktów jest, mniej wytrzymały, na niektóre czynniki zewnętrzne. Aby mieć pewność, że te urządzenia zostaną odpowiednio przetransportowane, warto skorzystać z usług meblowozów. Jest to kontener wyłożony specjalnym, miękkim materiałem, który tłumi drgania oraz jest wyjątkowo szczelny, co zabezpiecza urządzenia przed wilgocią. 

Aby mieć pewność, że transportowanym rzeczą nic nie będzie warto zabezpieczyć je folią bąbelkową stretchem, kocem filcowym, lub spakować do pudełka wypełnionego wypełniaczem. 

Pomoc profesjonalnej firmy

Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, dla których przeprowadzka jest stresującym doświadczeniem, jest skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się przeprowadzką. Decydując się na współpracę z takim przedsiębiorstwem, ma się, możliwość wybrania, z jakiego rodzaju usług chce się skorzystać. Dzięki temu można zlecić pakowanie i zabezpieczanie rzeczy profesjonalistom, co sprawi, że będzie się miało pewność, że wszystko zostanie wykonane, tak jak powinno. 

Jeśli szukają Państwo firmy, która zajmie się Państwa przeprowadzką od A do Z, to zapraszamy do kontaktu. Nasza firma od wielu lat pomaga podczas zmiany miejsca zamieszkania. Jeśli mają Państwo jakieś pytania, to zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także