mieszkanie

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dzielnicy Warszawy do przeprowadzki

Warszawa jest tak dużym miastem, że każdy powinien znaleźć w nim odpowiednie miejsce dla siebie. Nie zawsze jednak wiemy, czym kierować się podczas doboru odpowiedniej dzielnicy. Ważniejsza jest komunikacja, bezpieczeństwo, czy może korzystna cena? W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 najistotniejszych aspektów, które powinniśmy przemyśleć przed przeprowadzką do innej dzielnicy.

Odpowiednia komunikacja to podstawa

Nie każdy ma własny samochód, a do pracy czy na uczelnię trzeba się jakoś dostać. Dlatego po upatrzeniu atrakcyjnej oferty mieszkaniowej w konkretnej dzielnicy, warto sprawdzić, czy jest ona odpowiednio skomunikowana. Przede wszystkim dobrze jest zweryfikować obecność przystanków autobusowych lub tramwajowych w pobliżu mieszkania. Sprawdźmy też, czy dojazd do miejsca pracy lub centrum miasta nie będzie zbyt kosztowny i długi, co może wywołać poważny dyskomfort.

mieszkanie

Zadbaj o dobro swoich pociech

To zagadnienie kluczowe dla rodzin z dziećmi. Szukając mieszkania, dobrze jest sprawdzić, czy w konkretnej dzielnicy znajdziemy żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe. W ten sposób łatwiej będzie znaleźć miejsce dla dzieci i nie będziemy musieli codziennie zawozić je do odległej placówki. Dobrze jest także sprawdzić, czy w upatrzonej okolicy znajdują się biblioteki, parki oraz place zabaw, na których maluchy będą spędzać swój wolny czas.

W bezpiecznej dzielnicy lepiej się żyje

Poczucie bezpieczeństwa to postawa komfortowego życia. Dlatego przed wybraniem konkretnego mieszkania warto sprawdzić statystyki przestępczości w danej dzielnicy. Wysoki poziom bezpieczeństwa na pewno zastaniemy w renomowanych dzielnicach Warszawy, takich jak Wilanów, Ursynów czy Wesoła. Bardziej zagrożeni czują się mieszkańcy Ochoty, Śródmieścia oraz Pragi-Północ. Warto również zorientować się, czy w upatrzonej okolicy znajdują się dodatkowe środki bezpieczeństwa, np systemy monitoringu.

W weekendy też trzeba coś robić

Nie każdy lubi spędzać wolny czas w domowym zaciszu, dlatego w takim wypadku dobrze jest sprawdzić, jakie obiekty rekreacyjne znajdują się w pobliżu planowanej lokalizacji przenosin. Parki, ośrodki sportowe, kina, galerie czy muzea – przeanalizujmy dostępność wszystkich tego typu obiektów i sprawdźmy, czy faktycznie nie będziemy się w tej okolicy nudzić. Jednocześnie warto zastanowić się, czy nadmiar miejsc rozrywki nie będzie nam przeszkadzał – życie w sąsiedztwie klubów muzyczny może wprowadzać pewien dyskomfort.

Niektóre mieszkania będą droższe, inne tańsze

Im wyższy standard osiedla, tym większą cenę będziemy musieli zapłacić za zakup lub wynajem mieszkania. Za najbardziej prestiżową dzielnicę uznaje się warszawski Mokotów ze starą zabudową i rozwiniętą komunikacją publiczną. Bardziej przystępne ceny za mieszkania spotkamy w dzielnicach Targówek, Ursus czy Wesoła.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także