przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzka zagraniczna — jak się przygotować?

Przeprowadzka to duża zmiana w życiu każdego człowieka, ponieważ zmienia on swoje dotychczasowe otoczenie, w którym spędził te przyjemne chwile, jak i te przykre momenty. Zmiana miejsca zamieszkania to poważne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i zaplanowania. Dokonywanie jej bez wcześniej ustalonego planu, znalezienia firmy specjalizującej się w przeprowadzkach lub brak nowej lokalizacji to poważne błędy, które mogą skutkować niepowodzeniem. Warto na spokojnie zastanowić się nad celem, powodem oraz planem przeprowadzki. Zmiana miejsca zamieszkania w obrębie poprzedniego lokum wymaga rozwagi i przemyśleń, natomiast przeprowadzka zagraniczna to jeszcze więcej  podejmowanych decyzji i rozwiązań. Należy się do niej odpowiednio i odpowiedzialnie przygotować. 

Dlaczego?

Pierwszym pytaniem, jakie można sobie zadać to powód takiej przeprowadzki za granicę.  Tę kwestię na pewno poruszą także najbliżsi, którzy będą dopytywać o powód dłuższej rozłąki. Warto rozważyć aspekty za i przeciw, a także cel i okres czasu, na jaki opuszcza się kraj. Najczęstszą przyczyną przeprowadzek za granicę jest poszukiwanie lepszego standardu życia, dobrze płatnej pracy lub poszukiwanie wrażeń. Wiele młodych osób szuka dobrego startu, szybkiego zarobku oraz doświadczenia. Opuszczają ojczysty kraj na kilka miesięcy, lat lub już na stałe, aby spełnić swoje oczekiwania względem wynagrodzenia i stanowiska pracy. Skuszeni atrakcyjnymi warunkami, stawkami wyruszają na przygodę, która ma dla nich przynieść same korzyści. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, czego wymaga się w nowym miejscu zamieszkania. Jeśli głównym celem jest zarobek i pewny powrót po jego zdobyciu, to nie należy pakować wielu własności w kartony. To pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze, a także nerwy związane z przeprowadzką zagraniczną. Natomiast, jeżeli przeniesienie się do nowego lokum na dłuższy okres czasu lub na stałe, to warto opracować listę potrzebnych rzeczy, mebli i innych przedmiotów. Nie można zapomnieć, aby sprawdzić stan wyposażenia nowego mieszkania, aby nie dublować zawartości.

przeprowadzka zagraniczna

Zakazany owoc

Nie wszystkie przedmioty można przetransportować legalnie. Nie każdy przewoźnik podejmie się ryzyka, aby przetransportować rzeczy stanowiące niebezpieczeństwo. Kolekcja broni, zagrożone gatunki zwierząt, w tym te groźne i agresywne czy niepotwierdzone typy roślin to przykłady rzeczy, z którymi właściciele przeprowadzający się za granicę mogą mieć problem. Aby ich uniknąć, należy dokładnie zapoznać się z polityką przewozów zagranicznych danego państwa.

Ląd czy powietrze?

Transport zapakowanych kartonów z własnościami osób, które podjęły decyzję o przeprowadzce zagranicznej, może odbyć się drogą lądową lub powietrzną. Koszty transportu lotniczego są wyższe niż tego odbywającego się lądem lub statkiem. Samolot zapewnia szybszą obsługę, ale ma to swoją cenę. Jeżeli komuś nie zależy na ekspresowym odbiorze swoich rzeczy, może skorzystać z usług popularnych kontenerowców, które uważane są także za najtańszą opcję przewozu. Zanim zapakuje się przedmioty w kartonowe pudła, warto porównać ceny oraz warianty firm przeprowadzkowych.

Potrzebne materiały

Trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia. Pomogą w tym kartonowe pudełka, folia bąbelkowa, mocna i wytrzymała taśma, a także folia ochronna. Jeżeli pakowane przedmioty są wykonane z delikatnych surowców, jak np. szkło to dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w specjalne naklejki, które mają za zadanie ostrzec, że w środku pakunku znajduje się kruchy przedmiot. Folia ochronna oraz ta bąbelkowa powinny być wykonane z dobrej jakości materiału, oraz charakteryzować się odpowiednią grubością. Przy zakupie należy upewnić się, że produkt nie jest uszkodzony, ponieważ zmniejsza to poziom zabezpieczenia przedmiotów, które czeka długa droga za granicę. Nie można zapomnieć o tym, żeby podpisać pudła, co ułatwi ich późniejsze rozpakowywanie.

 

Te oraz jeszcze inne kwestie przeprowadzki za granicę doskonale rozumie nasza firma Mrówka Bagażówka, która pełni profesjonalne usługi przeprowadzkowe. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, to z chęcią na nie odpowiemy! 

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także