zabezpieczenie szkła

Jak bezpiecznie zapakować szkło do przeprowadzki?

Przeprowadzka na nowe mieszkanie zawsze wiąże się z dużym stresem, a wtedy bardzo łatwo o uszkodzenia niektórych akcesoriów. Dlatego do zadania warto podejść ze spokojem i dobrze się przygotować. Dotyczy to w szczególności pakowania elementów delikatnych, takich jak szkło czy ceramika. Talerze, szklanki czy inne ozdoby wykonane z wymienionych surowców będą znacznie bardziej podatne na pokruszenie, dlatego warto właściwie je zabezpieczyć…

Folia bąbelkowa? Nie zawsze jest pod ręką

To podstawowy materiał, którym zwykle wykładamy kartonowe pudełka przed umieszczeniem w nich transportowanych przedmiotów. Folia bąbelkowa doskonale amortyzuje wstrząsy i sprawdzi się przy zabezpieczaniu delikatnych przedmiotów. Najlepszym sposobem pakowania szkła będzie obłożenie każdego elementu ze wszystkich stron folią.

Do zabezpieczenia szklanek i talerzy może posłużyć też papier lub karton. Oczywiście nie zapewni on aż tak wysokiej ochrony jak folia bąbelkowa, lecz również zminimalizuje ryzyko pęknięcia przedmiotów w trakcie transportu. Delikatne produkty można również obłożyć styropianem, niepotrzebną odzieżą oraz folią strecz, która pomoże ustabilizować akcesoria większych gabarytów.

Do tego celu najlepiej użyć oryginalnych opakowań. Bardzo często takie kartony zawierają dopasowane wkładki styropianowe lub piankowe, które jeszcze efektywniej ustabilizują dany element w czasie transportu. Pamiętajmy również o tym, by każdy element zestawu komputerowego pakować osobno i na wszelki wypadek zabezpieczyć powierzchnię folią.

zabezpieczenie szkła

Sposób ułożenia szkła ma znaczenie

Elementy delikatne najlepiej pakować do kartonowych pudełek, które na samym końcu szczelnie zabezpieczamy taśmą klejącą. Na spód opakowania rozkładamy folię bąbelkową lub papier, a następnie układamy we wnętrzu nasze akcesoria. Szklanki stawiamy pionowo, z kolei talerze możemy ułożyć jeden na drugim, tworząc stosy po kilka sztuk.

Dobrze jest odizolować szklane powierzchnie produktów od siebie, przekładając je od czasu do czasu materiałem lub papierem. Musimy też pamiętać o tym, by umieszczać cięższe naczynia na spodzie pudełka. Ułożone szklanki i inne akcesoria zabezpieczamy od góry folią bąbelkową i zamykamy karton. Nie warto zostawiać wolnej powierzchni w opakowaniu, dlatego przed zamknięciem pudełka dobrze jest uzupełnić braki papierem lub folią bąbelkową.

W jaki sposób przewozić szkło?

Jeśli decydujemy się na samodzielny transport szkła, możemy go zrealizować, wykorzystując prywatny samochód. Najlepiej przewozić opakowania z akcesoriami na tylnym siedzeniu i w czasie transportu unieruchomić pudła, na przykład za pomocą pasów bezpieczeństwa. Powinniśmy też uważać na drodze i unikać gwałtownego hamowania oraz jazdy po nierównej nawierzchni.

Gdy decydujemy się na przenosiny w odległy region, warto skorzystać z pomocy kuriera lub firm przeprowadzkowych. Większość takich usług jest ubezpieczona, dzięki czemu możemy liczyć na odszkodowanie w przypadku uszkodzenia akcesoriów. A pracownicy firm transportowych dysponują samochodami przystosowanymi do różnego rodzaju transportu, dzięki czemu będą doskonale wiedzieć, jak zabezpieczyć szklane akcesoria.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także