opakowania-do-przeprowadzki

Najlepsze opakowania do przeprowadzki

Przeprowadzka to nie tylko zmiana miejsca zamieszkania i transport wszystkich niezbędnych przedmiotów, ale również ich pakowanie. Do tego potrzebne są niezbędne przedmioty i opakowania, które uchronią nasze rzeczy przed uszkodzeniem.

Przed rozpoczęciem pakowania należy przetransportować na nowe miejsce wszystkie niezbędne dokumenty i inne rzeczy osobiste, aby w późniejszym czasie nie było problemu z ich znalezieniem. Cały proces pakowania warto zaplanować sobie wcześniej.

Kartony

Kartony uważane są za najlepsze opakowania do transportu mniejszych przedmiotów oraz drobniejszego sprzętu. Nie ma się co dziwić — są znacznie trwalsze od worków i wyjątkowo pojemne.

W sklepach możemy zakupić kartony specjalnie przystosowane do przeprowadzki. Powinny być one co najmniej 5-warstwowe. W ofercie spotykane są również dużo grubsze, które nadadzą się szczególnie przy delikatnych przedmiotach.

Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kartony wykrojnikowe, które bez użycia taśmy osiągają swoją wymaganą wytrzymałość 30 kg. Jeśli nie mamy dostępu do tego typu kartonów, dno przed włożeniem rzeczy powinniśmy dokładnie okleić taśmą. Zabezpiecza to opakowanie przed ewentualnym rozerwaniem na skutek ciężaru. Cięższe przedmioty powinny być układane w mniejszych ilościach, aby paczki nie uległy przeciążeniu.

Kartony nadadzą się m. in. do pakowania rzeczy kuchennych. Ponieważ są to zazwyczaj ciężkie produkty, należy opakowanie dobrze zabezpieczyć. Ważną zasadą jest to, aby sztućce i garnki zapakować osobno — w innym wypadku nasze produkty kuchenne mogą zostać zarysowane w trakcie transportu. Taki rodzaj opakowań sprawdzi się również przy pakowaniu roślin doniczkowych.

opakowania-przeprowadzki

Worki

Z pewnością worki nie nadadzą się do zapakowania przedmiotów szklanych i urządzeń AGD. Powinny być to więc przedmioty, przy których mamy pewność, że nie ulegną zniszczeniu, na przykład ubrania. Worki są również doskonałym rozwiązaniem przy pakowaniu wieszaków. Można je zapakować razem z ubraniami — dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić cenny czas przy rozpakowywaniu. Wieszaki należy zabezpieczyć poprzez zebranie ich w komplety po 3-4 sztuki, a następnie nałożenie na nie worka. Najlepszą opcją, ale droższą są szafy kartonowe.

Worek doskonale sprawdzi się również jako ochrona różnych przedmiotów, takich jak lampy czy obrazy. Oczywiście do pakowania należy podejść z dużą ostrożnością, dlatego przedmioty warto również zabezpieczyć folią bąbelkową.

Folia bąbelkowa i stretch

Wszystkie większe przedmioty, takie jak meble powinny być pakowane osobno. Wkładanie ich w kartony może sprawić dużą trudność. Aby dodatkowo je zabezpieczyć, zalecane jest użycie folii stretch.

Stretch posiada jedną ważną funkcję, a mianowicie klei się ze sobą. Sprawia to, że meble ustawione przy sobie lub na sobie zachowują się jak jedna bryła. Dzięki temu rzeczy te nie przesuwają się względem siebie na aucie i są bezpieczniejsze. Jest ona wykorzystywana często przez profesjonalne firmy zajmujące się przewozem przedmiotów. Jej przewaga nad folią bąbelkową polega na zajmowaniu mniej miejsca w trakcie transportu. Użycie folii bąbelkowej jest zalecane tylko w przypadku szklanych elementów takich jak witryny.

O czym należy pamiętać?

Przy pakowaniu poszczególnych elementów warto zrobić listę i wszystko skrupulatnie zaplanować. Ważna będzie segregacja rzeczy oraz decyzja, który przedmiot, w co zostanie zapakowany. Ułatwi to późniejsze zakupy.

Dla ułatwienia późniejszego segregowania kartonów warto je podpisać lub obkleić kolorową taśmą w zależności od pomieszczenia, do którego będą posiadać rzeczy. Pudełka można również podpisać numerkami, dzięki temu będziemy wiedzieć, które należy otwierać w pierwszej kolejności.

Meble należy opróżnić z wszystkich rzeczy przed rozpoczęciem pakowania. Należy pamiętać, że niektórych przedmiotów nie musimy opakowywać, np. muzycznych takich jak pianino. Do ich przewiezienia warto jednak wynająć ekipę profesjonalistów, aby mieć pewność, że sprzęt nie zostanie uszkodzony.

A co w środku?

Zanim spakujemy przedmioty do opakowania, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Przy przedmiotach wykonanych z delikatnych materiałów takich jak szkło czy porcelana należy w pierwszej kolejności zapakować je w folię stretch.

Przy mniejszych rzeczach takich jak żywność, produkty higieniczne czy kosmetyki można użyć woreczków strunowych. Charakteryzują się one przede wszystkim niezwykłą trwałością. Zapobiegnie to zabrudzeniu reszty przedmiotów przy ewentualnym rozlaniu. Przy ich użyciu należy jednak pamiętać, że produkty muszą być odpowiednio posegregowane.

Pakowanie przez profesjonalistów

Swój dobytek możemy zapakować samodzielnie, ale również skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Pakowanie przedmiotów to niezwykle ważny element przeprowadzki, ponieważ od tego zależy, w jakim stanie rzeczy będą po przewozie. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, dlatego skorzystanie z pomocy fachowców znacznie przyspieszy cały proces. W dodatku będziemy mieć pewność, że przedmioty będą zapakowane we właściwy sposób.

Zapraszamy do skorzystania z usług Mrówki Bagażówki, która w swojej ofercie posiada również fachowe pakowanie przedmiotów!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także