przeprowadzki międzynarodowe

Czy warto ubezpieczać rzeczy na czas przeprowadzki?

Każda przeprowadzka wiąże się ze stresem spowodowanym, możliwymi szkodami, które mogą wyniknąć podczas transportu czy wnoszenia rzeczy do nowego mieszkania. Niestety takie sytuacje są nieuniknione i trzeba brać je pod uwagę. Aby ograniczyć zdenerwowanie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy i z ubezpieczenia na rzeczy podczas przeprowadzki. 

Ubezpieczenie przeprowadzki — co to jest?

Ubezpieczenie przeprowadzki to termin, z którym możemy się spotkać podczas korzystania z usług firmy przeprowadzkowej. Bardzo często dzieje się tak, że firmy zajmujące się między innymi transportowaniem rzeczy same ubezpieczają przedmioty, które przewożą, gdyż to obejmuje wykupiona przez firmę polisa ubezpieczeniowa. 

Oczywiście, ponadto klient może wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które będzie obejmowało rzeczy i sprzęty podczas przeprowadzki. Tego typu ochrona może dotyczyć na przykład kradzieży majątku, czy szkód wyrządzonych podczas pakowania lub rozpakowywania przedmiotów przez pracowników firmy.

Wiele profesjonalnych i rzetelnych firm płaci również odszkodowania za niedotrzymanie warunków umowy.

firma przeprowadzkowa

Dodatkowe ubezpieczania

Dodatkowe ubezpieczenie w firmie przeprowadzkowej powinno się wykupić, gdy towarem przeprowadzanym są cenne i drogie przedmioty. Każda instytucja  zajmująca się przeprowadzaniem, ubezpiecza dobytek klienta. Niestety jednak bardzo często gwarantowane polisy nie są zadowalające, dlatego wiele ludzi decyduje się wtedy na wykupienie dodatkowego zabezpieczenia.  

Ponad podstawowe ubezpieczenie może  obejmować zarówno uszkodzenia przedmiotów i rzeczy, które wynikają ze złego przetransportowania lub nieodpowiedniego zabezpieczenia danego obiektu, jak i przekroczenie terminu przeprowadzki, który w wielu wypadkach jest bardzo ważny i kluczowy. 

Kiedy warto pomyśleć o ubezpieczeniu?

W wielu wypadkach czynnikiem decydującym o to, czy wykupować dodatkowe polisy, czy nie jest odległość, jaką trzeba pokonać podczas transportowania rzeczy oraz jak wiele ich jest. 

Po ponad podstawowe  polisy warto sięgnąć w przypadku przeprowadzek, które obejmują dużą ilość przedmiotów, a do pokonania są duże odległości. Przeprowadzka międzynarodowa to również przedsięwzięcie, któremu poleca się wykupienie dodatkowego zabezpieczenia. 

Firmy przeprowadzkowe bardzo często oferują różne rodzaje polis ubezpieczeniowych, które klient może dobrać do swoich potrzeb. Jeśli transportowane rzeczy to zabytkowe przedmioty, obrazy, instrumenty, to zalecane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Im droższy wariant polisy, tym większe odszkodowanie. 

 

Przygotuj research

Przed ostateczną decyzją związaną z wyborem ponad programowego ubezpieczenia, warto sprawdzić opinię oraz doświadczenie wybranej firmy. W razie niepewności można skontaktować się z wybranym przedsiębiorstwem i dowiedzieć się, na przykład, w jaki sposób są zabezpieczane przedmioty, czy przewożone są z ostrożnością i jak wygląda proces wnoszenia. 

Czy warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia?

Dodatkowe ubezpieczenie jest kwestią indywidualną i zależy od klientów. Warto pamiętać, że w razie jakiegoś wypadku, nikt nie pokryje szkód, jeśli nie było wcześniej wykupione ponad podstawowa polisa. 

Planując przeprowadzkę należy dobrze się zastanowić nad tym jak cenne, są dane rzeczy i czy warto, jest ubezpieczać. Oczywiście wykupując dodatkowe zabezpieczenie, trzeba liczyć się z kosztami, które będą zależeć od wartości przewożonych przedmiotów oraz od rodzaju wybranego ubezpieczenia i ochrony. 

Decydując się na ubezpieczenie, warto dokładnie przejrzeć ofertę i sprawdzić, czy w razie kradzieży lub zgubienia przedmiotu otrzyma się odszkodowanie. 

Jeśli szukają Państwo firmy przeprowadzkowej, która zna się na rzeczy i może pochwalić się doświadczeniem, to zapraszamy do kontaktu. Możemy zapewnić, że przeprowadzki wykonywane przez naszą firmę są dobrze zorganizowane i przeprowadzane na czas. 

 

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także