przeprowadzka za granicę

Proces przeprowadzki za granicę — od pomysłu, do realizacji

Najłatwiej przeprowadzkę zaplanować w momencie, gdy nasze nowe mieszkanie znajduje się na terenie tego samego miasta. Co jednak w sytuacji, gdy przeprowadzka dotyczy nie tyle innego miasta, ile kraju. Na głowie tyle formalności związanych z wyjazdem, a do tego dochodzi jeszcze kwestia transportu nie tylko siebie, ale i cennych przedmiotów. Cała organizacja przedsięwzięcia może pochłonąć dużo czasu i dostarczyć nam przy tym mnóstwo stresu. Istnieje jednak parę sposobów, jak ten proces można sobie ułatwić! W takich momentach warto również skorzystać z usług firmy transportowej, która pomoże Ci przeżyć tę zmianę w bezstresowy sposób.

Pomysł — od tego najlepiej zacząć przeprowadzkę

Niemcy, Wielka Brytania, a może odległa Dominikana? Powodów wyjazdu może być wiele. Może powrót do rodziny z odległego kraju? Czasem nachodzi nas ochota na zmianę otoczenia, lub po prostu zmusza nas do tego podjęcie nowej pracy. Przeprowadzkę w dużym stopniu uprości nam pomysł na całą organizację. Jak w przypadku pakowania sprzętu, cały proces warto sobie rozplanować krok po kroku i zabrać się za to co najmniej tydzień przed wyjazdem. Weź notes czy kartkę, którą masz pod ręką i skrupulatnie to wszystko rozpisz. Jest to pierwszy krok do sukcesu, który w późniejszym czasie może wiele rzeczy ułatwić.

Najważniejsze formalności

Najważniejsze jest sprawdzenie ważności dokumentów potwierdzających tożsamość, jak dowód osobisty czy prawo jazdy. Warto takie sprawy postawić jako priorytet, aby w następnych krokach nie zaprzątać sobie tym głowy. Dodatkowo samą przeprowadzkę z Polski za granicę należy zgłosić najpóźniej w dniu wyjazdu. Są to oczywiste, ale wyjątkowo ważne punkty. Warto również rozeznać się w kwestii praw obowiązujących na terenie kraju, w którym zamieszkamy. Od spraw związanych z wynajmem lub kupnem nowego mieszkania, po sprawy zameldowania.

przeprowadzka za granicę3

Ustalenie priorytetów

Jak można wywnioskować, już samo uporządkowanie niezbędnych dokumentów może być czasochłonne. Do tego dochodzi posegregowanie wszelkich mebli i sprzętów na te, które zostają z nami oraz te, których chcemy się pozbyć. Ograniczy to przewożony sprzęt do tych najważniejszych. Warto zweryfikować to parokrotnie — tak, aby wszystko zostało przetransportowane wspólnie. Następnym krokiem powinna być decyzja, które sprzęty wyruszają z nami w podróż. Te niepotrzebne możemy sprzedać na aukcjach internetowych. Można również wziąć pod uwagę zakup sprzętu w kraju, do którego się wybieramy.

Czas na pakowanie

Najważniejsze przedmioty wybrane, teraz czas na zapakowanie ich. Do tego posłużą przede wszystkim kartony oraz folia bąbelkowa. Konieczne jest, aby nie pozostawiać sprzętu bez ochrony. Należy go szczelnie opakować we wspomnianą folię bąbelkową, która również posłuży do uzupełnienia pustych miejsc w pudełkach. Samo pudełko musi być dobrze sprawdzone po umieszczeniu sprzętu, tak aby ten nie był zbyt ciężki i aby nie doszło do obciążenia. Warto również karton obkleić taśmą od spodu. Bezpieczeństwa nigdy zadość, a szczególnie przy sprzętach RTV. Te są szczególnie podatne na wszelkie uszkodzenia.

Gdy już cały sprzęt zostanie szczelnie zapakowany, należy go właściwie przetransportować. Oczywiście sprzęty RTV należy przenosić w inny sposób niż meble.

Wejście planu w życie

Gdy już zrobimy tzw. selekcję, zostaje kwestia realizacji planu. Jak wiadomo, ceny są różne i czasem bardziej się opłaca zostać przy starym sprzęcie. Problem przetransportowania sprzętu do innego kraju może spędzać sen z powiek. Jak teraz te wszystkie rzeczy przetransportować, gdy często same bagaże podręczne stanowią problem? W ułatwieniu tego zadania przychodzi z pomocą nasza firma! Wtedy wszystkie te wskazówki będą zastosowane nie przez Ciebie, a przez nas. I to w wypracowany przez naszych zaufanych pracowników sposób, dzięki któremu Klienci ufają nam od lat. Nie musisz się martwić, że sprzęt nie zmieści się do samolotu czy zostanie w nim uszkodzony. Twoje rzeczy zostaną zabezpieczone przez naszych profesjonalistów z pomocą przeznaczonych do tego narzędzi. Zaufaj nam!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także