przeprowadzka2

Bezpieczny transport sprzętu RTV – Jak to zrobić?

Przeprowadzka to w naszym życiu moment na ważne zmiany. Dokonanie formalności związanych z kupnem wymarzonego mieszkania, dobranie odpowiednich kolorów ścian do mebli czy emocjonalna rozłąka z dotychczasowym miejscem zamieszkania nie ułatwiają nam tego procesu. I jeszcze dochodzą do tego wszystkie meble i sprzęt RTV, które trzeba jakoś przetransportować! Lodówka nie zmieści się przecież do auta, a telewizor może się łatwo uszkodzić. W tej kwestii możecie zaufać naszym usługom, które niezawodnie sprawdzają się w tym przełomowym momencie życia.

Sprzęt elektroniczny — jak nie uszkodzić cennych przedmiotów?

Najważniejsze jest zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem. Jeśli wykona się to w sposób nieprawidłowy, bardzo łatwo o katastrofę. Warto zrobić sobie plan całego procesu, aby łatwiej można było to wszystko ogarnąć. Pierwszym krokiem będzie podjęcie decyzji, które rzeczy będą towarzyszyć nam w nowym miejscu? Po dokonaniu wyboru, należy wszystko odłączyć z zasilania. Zapisanie, co i jak powinno być ponownie podłączone, ułatwi nam późniejszą walkę z kablami w nowym miejscu. Dobrym rozwiązaniem będzie również posegregowanie wszystkich kabli do osobnych opakowań. Spróbujmy ułatwić sobie przeprowadzkę jak tylko można!


Następnie trzeba to wszystko zapakować. Podstawą są materiały przeznaczone do ochrony wszelkich urządzeń. Często mamy je pochowane po kątach, a przypominamy sobie dopiero w czasie przeprowadzki. Chodzi o nic innego, jak papierowe kartony! Niekoniecznie musi być to pudełko po tym samym urządzeniu — ważne, aby rozmiar był odpowiedni. Obowiązkowo musi być w dobrym stanie — jeśli nie, należy zaopatrzyć się w nowe. Musimy również upewnić się, czy wybrane przez nas pudła udźwigną ciężar przenoszonych sprzętów. Dobrze jest również pamiętać o oznakowaniu pudełek, aby łatwiej było zorganizować się w nowym domu. Do zapełnienia wolnej przestrzeni kartonu z pewnością posłuży folia bąbelkowa, która będzie jednym z najważniejszych elementów ochrony. Cały sprzęt należy również w nią owinąć. Pomoże to przy amortyzacji i ochronie przed zniszczeniem. I co ważne — upewnij się, czy rogi zostały odpowiednio zabezpieczone! Po wypełnieniu tych wszystkich punktów, sprawdź jeszcze raz, czy karton dobrze zabezpiecza sprzęt.

przeprowadzka1

Czy wszystkie sprzęty powinny być tak samo zabezpieczone?

Do każdego urządzenia należy podejść indywidualnie. Telewizor nie będzie miał luźnych elementów tak jak np. lodówka. Należy zatem powyjmować wszystkie półki i elementy, które mogą być ruchome w czasie transportu. Oczywiście urządzenie musi zostać odłączone od zasilania. Każdą część sprzętu należy zabezpieczyć oddzielnie. Wliczają się w to np. bęben pralki czy drzwi lodówki. Do tego posłużyć może taśma, którą możemy użyć zarówno przy amortyzacji urządzeń, jak i zabezpieczeniu kartonowych pudeł. Telewizory są bardziej narażone na uszkodzenia od np. monitorów, dlatego warto szczególnie uważać przy pakowaniu. No i bardzo ważna zasada — przy transporcie ekranów oraz monitorów należy je położyć ekranem do góry.


Musimy pamiętać, że sprzętu RTV nie powinno się przenosić w ten sam sposób, co mebli. Są to przedmioty w dużo większym stopniu narażone na uszkodzenie. Upadek naszego ukochanego telewizora może zepsuć odczucia związane z przeprowadzką. Jest to w końcu wejście w nowy etap — ważne, aby przebiegło w jak najlepszej atmosferze.


Przeprowadzka to wyjątkowo napięty czas, więc nic dziwnego, że możemy zapomnieć o pewnych kwestiach. Wtedy z pomocą przybywa nasza firma, która w dwóch z trzech oferowanych pakietów zapewnia ochronę sprzętu specjalnie do tego przeznaczonymi materiałami. Dzięki temu, nie musisz się martwić przeprowadzką ani pakowaniem wyposażenia — zrobią to za Ciebie profesjonaliści! W prosty sposób możesz zabezpieczyć sprzęt przed uszkodzeniem. Bezpieczeństwo w naszej firmie rozpoczyna się już na etapie magazynowania. To właśnie na magazynie Twoje cenne przedmioty są bezpiecznie przechowywane. Stamtąd trafiają do specjalnie przeznaczonych do tego samochodów. Pozorny zawsze ubezpieczony!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także