self storage co to jest

Dlaczego warto magazynować rzeczy? Czym jest Self-Storage?

W mieszkaniu o niewielkim metrażu bardzo często pojawia się problem z ilością dostępnego miejsca. Akcesoriów przybywa, a my niestety nie mamy przestrzeni, w której moglibyśmy umieścić przedmioty na ten moment niewykorzystywane. Co zrobić w takiej sytuacji? Można skorzystać z samoobsługowej przestrzeni magazynowej, w której łatwo przechować wszystkie mniej potrzebne artykuły.

Na czym polega usługa Self-Storage?

W dużym uproszczeniu pod tym pojęciem kryje się usługa udostępniania przestrzeni magazynowej dowolnemu użytkownikowi. To doskonała opcja zarówno dla osób planujących czasowe przechowywanie swoich produktów, jak i klientów, którzy chcą składować akcesoria dłużej. Usługa Self Storage jest z reguły znacznie tańsza niż wynajem dużej powierzchni. Jednocześnie firmy udostępniające taką możliwość zapewniają zróżnicowane rozmiary przestrzeni magazynowej, przez co łatwiej będzie dobrać odpowiedni metraż.

Taki magazyn jest dostępny dla klienta przez cały czas. Boksy są zamykane na klucz lub specjalny zamek szyfrujący, dzięki czemu żadna osoba postronna nie ma dostępu do przechowywanych akcesoriów. Wynajęcie takiej przestrzeni nie ma limitu czasowego – to my decydujemy o tym jak długo chcemy wykorzystywać skrytkę do przechowywania artykułów.

self storage co to jest

Dlaczego warto w ten sposób magazynować rzeczy?

Główną zaletą zastosowania przestrzeni typu self storage jest wygoda. To magazyny, które nie wymagają zewnętrznej obsługi i możemy w nich samodzielnie zagospodarować udostępnioną przestrzeń w taki sposób, jaki nam pasuje. To jednocześnie bardzo bezpieczny sposób przechowywania. Firmy oferujące podobne usługi chronią powierzone mienie przez zastosowanie kamer monitoringu, rozbudowanych systemów alarmowych czy specjalnych kodów, które umożliwią wgląd do akcesoriów wyłącznie ich właścicielowi.

Usługa self storage jest przy tym stosunkowo tania i może się w wielu przypadkach bardziej opłacać niż tradycyjny wynajem przestrzeni magazynowej. Jednocześnie ta forma przechowywania przedmiotów jest bardzo elastyczna. Sami decydujemy jak długo będziemy magazynować akcesoria, a jeśli będą nam w danym momencie potrzebne, możemy niemal natychmiast zrezygnować z usługi.

Usługa sprawdzi się nie tylko w czasie przeprowadzki

Self storage pomoże zmagazynować przedmioty, które nie mieszczą się w naszym mieszkaniu. Meble, niepotrzebne akcesoria i sprzęt z garażu łatwiej przetrzymywać w specjalnie zaprojektowanym boksie, z którego zawsze będziemy mogli wyciągnąć takie przedmioty. To doskonała opcja dla studentów i osób pracujących, których metraż mieszkania nie pozwala na przechowywanie wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Z usługi korzystają również małe firmy, zapełniające przygotowane boksy dokumentacją, niepotrzebnym sprzętem biurowym czy innymi akcesoriami. Wiele z oferowanych skrytek umożliwia nawet czasowe przechowywanie towaru, co może znacznie ułatwić prowadzenie biznesu.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także