relokacja firmy 2

Jak bezstresowo zorganizować przeprowadzkę?

jak zaplanować przeprowadzkę?

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu wielu osobom kojarzy się z ogromnym stresem. Jednak odpowiednie rozplanowanie jej, wraz z właściwą organizacją, sprawią, że przebiegnie ona naprawdę sprawnie i bezproblemowo. Wystarczy rozpocząć pakowanie z należytym wyprzedzeniem oraz z metodycznym podejściem. Dzięki temu będziemy mogli sprawować pełną kontrolę nad każdym aspektem przeprowadzki — nic nie zdoła nas zaskoczyć.

Planowanie pakowania i wstępną segregację naszego dobytku warto rozpocząć już kilka miesięcy wcześniej. Metodyczne podejście do przeprowadzki umożliwi nam zorganizowanie jej bez zbędnego stresu i z poczuciem kontroli. W jaki sposób powinniśmy rozplanować przewiezienie naszego mienia do nowego mieszkania lub domu?

 

Pozbycie się zbędnego dobytku

 

W naszych domach często zalegają przedmioty, których nie używamy od lat. Nie powinniśmy przewozić ich do nowego miejsca — zajmą przestrzeń, która może znaleźć szereg innych zastosowań. Powinniśmy stopniowo pozbywać się przedmiotów, których nie wykorzystamy. Należą do nich przede wszystkim zbędne ubrania, które może

my sprzedać, oddać bliskim lub przeznaczyć na cele charytatywne, ale również niefunkcjonujące sprzęty elektroniczne, które należy odnieść do specjalnego punktu.

Dzięki temu w naszym nowym domu znajdą się jedynie naprawdę potrzebne i istotne przedmioty, z których faktycznie będziemy korzystać. W ten sposób zaoszczędzimy sporo przestrzeni, a proces pakowania będzie zdecydowanie krótszy.

 

Zebranie kartonów i toreb do pakowania

 

Warto zastanowić się również nad tym, w co spakujemy nasz dobytek. Gromadzenie kartonów i toreb z wyprzedzeniem to bardzo dobry pomysł, ponieważ w trakcie przeprowadzki będziemy ich potrzebować.

Korzystny może okazać się również zakup specjalnych kartonów, przeznaczonych do przeprowadzek — są zdecydowanie wytrzymalsze od zwykłych, mają też specjalne uchwyty, które ułatwią ich przenoszenie. Pamiętajmy również o folii bąbelkowej — zabezpieczy kruche przedmioty, takie jak zastawa stołowa.

 

przeprowadzki okolice warszawy

 

Pakowanie pomieszczeniami

 

Dobytek warto pakować z podziałem na pomieszczenia, a zapakowane kartony podpisywać. Ułatwi nam to rozpakowywanie się w nowym miejscu — od razu będziemy wiedzieli, gdzie znajdziemy przeznaczone do konkretnego pokoju przedmioty. Jeżeli w danym kartonie znajdują się kruche rzeczy, należy go odpowiednio oznaczyć. Dzięki temu w trakcie przenoszenia nic nie ulegnie zniszczeniu.

 

Równomierne pakowanie

 

Sposób, w jaki zapakujemy dobytek, jest niezwykle istotny. Dno kartonów powinniśmy wyłożyć najcięższymi przedmiotami, starając się, by ciasno do siebie przylegały, a wszelkie luki wypełnić przy pomocy gazet. Nie należy również pakować wszystkich ciężkich przedmiotów razem — lepiej rozłożyć ciężar między kilka kartonów. Dzięki temu łatwiej będzie nam je przenieść, unikniemy również ryzyka rozerwania się opakowań.

 

Jak zorganizować transport dobytku?

 

Osoby, które decydują się na samodzielne przewiezienie mienia, często żałują tego wyboru — w aucie przeważnie nie ma wystarczającej ilości miejsca, by móc sprawnie przetransportować swój dobytek (zwłaszcza gdy zamierzamy przewieźć także meble). Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na usługi firmy przeprowadzkowej.

Cena takich usług zależna jest od oferty konkretnej firmy, jednak należy liczyć się z wydatkiem mniej więcej 200-300 złotych za godzinę pracy. Chociaż rozwiązanie to może wydawać się kosztowne, jest naprawdę warte rozważenia. Pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, a także niepotrzebnego stresu. Firma przeprowadzkowa pomoże nam zarówno z przetransportowaniem mienia, jak i wniesieniem go do nowego mieszkania.

Takie usługi warto zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu przewóz będzie nieco tańszy, trzeba również pamiętać o tym, iż koszt, który należy ponieść, wzrasta w weekendy i święta. Dlatego warto zawczasu zagospodarować sobie dzień wolny, który poświęcimy wyłącznie na przeprowadzkę.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także