relokacja firmy 1

Najczęściej popełniane błędy podczas przeprowadzki

Jak szybko i bezproblemowo przenieść swoje rzeczy i przy tym nie ponieść strat?

To pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która planuje przeprowadzkę. Choć z planowaniem bywa różnie i nie zawsze jest ono podejmowane. Niektórzy mimo tego, iż kilkukrotnie zmieniali miejsce i przenosili swoje rzeczy, wciąż nie wiedzą , gdzie popełniają błędy, przez które przeprowadzka nie przebiega po naszej myśli. Postaramy się przedstawić te najczęściej spotykane, które znacząco wpływają na sam proces i efekt.

 

Brak planu na przeprowadzkę

 

Najważniejszym aspektem podczas dosłownie każdej, ale to każdej przeprowadzki jest sporządzenie odpowiedniego planu działania. Głównie przez pominięcie etapu planowani a, później mamy do czynienia z wieloma problemami, które wpływają na zwiększenie stresu, opóźnienia, straty i inne nieprzyjemności. W momencie, w którym rozpiszesz sobie krok po kroku wszystko, co musisz załatwić przed przenoszeniem swoich rzeczy, będzie Ci zdecydowanie łatwiej w dalszym postępowaniu. Z tej racji już na samym początku zastanów się, czy będziesz chciał skorzystać z pomocy rodziny i przyjaciół, czy jednak postawisz na firmę przeprowadzkową. Ponadto, zrób listę rzeczy do zrobienia, która nabiera na coraz większej popularności i dzięki niej będziesz mógł odhaczać wszystko, co zrobiłeś. Nie pogubisz się i będziesz miał jasno i przejrzyście wypisane zadania, które masz jeszcze zrobić i przygotować.

 

Niewłaściwa organizacja

 

Jeśli wcześniej zastanawiałeś się nad porządkami w swojej szafie czy biurze to teraz, przed przeprowadzką jest idealny na to moment. Przede wszystkim, dzięki temu, będziesz mógł pozbyć się rzeczy, które nie są już Ci potrzebne. Dodatkowo poukładaj i posegreguj wszystko tak, aby móc oszacować, ile będziesz potrzebował kartonów. Po co dodawać sobie pracy i dodatkowych pudeł z przedmiotami, których będziemy się pozbywać po przeprowadzce. Zrób to teraz. Co więcej, zastanów się, skąd weźmiesz taką ilość papierowych kartonów. Możesz znaleźć naprawdę ogromną ilość na zbyciu w supermarketach, składach budowlanych czy restauracjach. Wystarczy, że rozglądniesz się po okolicy i z pewnością powinieneś coś znaleźć. Jeśli jednak nie masz dostępu do takich środków, nasza firma oferuje wypożyczenie kartonów.

Również zastanów się, jak zabezpieczysz meble, wartościowe, szklane przedmioty tak, aby zostały one w stanie nienaruszonym. Przecież nie chcesz ponosić strat. Poszukaj folii, pianek lub po prostu możesz użyć zwykłego papieru, aby wypełnić wnętrze kartonu i zapobiec stłuczeniu czy zadrapaniu. Na tym etapie również zastanów się, czy będziesz potrzebował użycia narzędzi, takich jak pasów do przenoszenia gabarytów, czy specjalnych podnośników.

błędy podczas przeprowadzki

 

Zbyt duży pośpiech

 

Podczas przeprowadzki postaw na spokojne i racjonalne podejście do tematu. Nie spiesz się z niczym, gdyż to może tylko jeszcze bardziej Ci zaszkodzić i doprowadzić do katastrofy. Koniecznie przeznacz na to więcej czasu lub rozplanuj to w dłuższym okresie czasu. Jeśli jednak, terminy nie pozwalają Ci na takie rozwiązanie, możesz zawsze skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, takiej jak nasza. Gwarantujemy rzetelność oraz szybką i niezawodną realizację przeprowadzki.

Decydując się na przeniesienie na własną rękę, postaraj się, aby każdy element spakować i nie zapomnieć zabrać ze sobą. Pamiętaj o zabezpieczeniu każdego przedmiotu po to, aby podczas transportu i wniesienia nic się nie uszkodziło. Obchodź się ze wszystkimi rzeczami ostrożnie i delikatnie. Dopilnuj, aby nikt nie rzucał Twoimi rzeczami, gdyż wtedy wzrasta ryzyko poniesienia strat.

 

Nie odrzucaj pomocy

 

Jeśli masz możliwość skorzystania z czyjejś pomocy, to zrób to. Przeprowadzka jest naprawdę wymagająca i wyczerpująca. Bardzo często myślimy, że poradzimy sobie ze wszystkim sami. Jednak życie weryfikuje, że tak nie jest. Możesz szybko przecenić swoje możliwości i doprowadzić do dodatkowego i niepotrzebnego stresu oraz nerwów. Jeśli na etapie pakowania czujesz, że nie wniesiesz samodzielnie ciężkich gabarytów, to zdecydowanie powinieneś poprosić o pomoc rodzinę, przyjaciół lub skorzystać z usług przeprowadzkowych. W wielu przypadkach może nie sprawdzić się samodzielnie przewożenie kartonów i wniesienie ich do nowego miejsca. Tak możesz zaszkodzić swojemu zdrowiu, samopoczuciu i przy okazji nabawić się szkód.

 

Zły wybór ekipy przeprowadzkowej

 

Wiesz, że na pewno będziesz potrzebował skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej? Zanim wybierzesz odpowiednią firmą, zrób research i dowiedz się, kto może zagwarantować Ci szybkie i bezproblemowe przeniesienie rzeczy. Przeglądnij oferty i pakiety, jakie oferują oraz dopytaj o szczegóły konsultantów. Ważne jest, aby wybrać sprawdzoną i zaufaną przez klientów firmę, żeby później nie mieć problemów ze składaniem reklamacji i ponoszeniem szkód. Nie kieruj się wyłącznie cenami, gdyż nie zawsze to, co najwyżej cenione jest dobre. Sprawdzaj opinie, a nawet zapytaj swoich znajomych czy rodzinę o polecenia. W takiej sytuacji nie warto ryzykować i testować na własną rękę. Wybieraj firmy, które mogą pochwalić się doświadczeniem i niezawodnością. Dzięki temu przeprowadzka nie będzie dla Ciebie utrapieniem, a czystą przyjemnością.

Jeśli szukają Państwo pomocy w zakresie przeprowadzki, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Przygotowaliśmy odpowiednie pakiety, dzięki czemu, każdy klient znajdzie usługę, na której mu zależy. Gwarantujemy, bezpieczeństwo, terminowość oraz rzetelność.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także