firma przeprowadzkowa

Jak znaleźć najlepszą firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzka to przełomowy moment w życiu. Zanim jednak dojdzie do zamieszkania w nowym lokum, należy przetransportować wszystkie niezbędne przedmioty. Skorzystanie z usług firmy transportowej jest najwygodniejszym rozwiązaniem, a do tego pozwala zaoszczędzić cenny w tym okresie czas. Przy poszukiwaniach warto zwrócić uwagę na pewne czynniki, które zagwarantują owocną współpracę i usługi na najwyższym poziomie.

Ustalenie priorytetów

Firmy przewozowe często świadczą szeroki wybór usług. Nie jest to jedynie transport przedmiotów, ale również ich pakowanie i przechowywanie oraz rozwiązania logistyczne. Dlatego przy wyborze odpowiedniej firmy transportowej powinniśmy na początku podjąć decyzję, na czym zależy nam najbardziej. Czasami przy pomocy jednej firmy Klienci chcą załatwić wszystkie formalności, począwszy od planowania, kończąc na transporcie pod same drzwi nowego mieszkanie.

Jednym z priorytetów przy poszukiwaniach powinna być decyzja, na jaki rodzaj transportu chcemy się zdecydować. Najczęściej w ofercie znajduje się transport drogowy, ale możemy spotkać się również z lotniczym, kolejowym lub łączonym. Większość firm oferuje nie tylko sam transport, ale również proces logistyczny, który pomaga w skrupulatnym zaplanowaniu przeprowadzki.

Doświadczenie i pozytywne opinie

 

Najlepiej jest postawić na firmę, która będzie sprawdzona przez naszych przyjaciół czy rodzinę. Nie zawsze jednak zdarza się, żeby nasi bliscy mieli doświadczenie z tego typu usługami. W takim wypadku należy kierować się opiniami byłych klientów. Nie jest to trudne do zweryfikowania — zazwyczaj wystarczy wejść na Google czy Facebooka. Na stronie firmy mogą być również umieszczone referencje, które mają na celu rekomendację ze strony kontrahenta.

Najlepiej jest postawić na firmę o długoletnim stażu, ponieważ w przypadku kilkumiesięcznej działalności weryfikacja poprawności przeprowadzonych usług nie jest już tak łatwa. Podczas poszukiwań warto poczynić dokładne rozeznanie i wybrać po szczegółowym porównaniu z konkurencją. Niektóre firmy mogą świadczyć usługi bardziej zbliżone do naszych potrzeb lub po prostu posiadać siedzibę bliżej naszego miejsca zamieszkania, co obniży konieczne koszty.

firma przeprowadzkowa

Sprawdzenie legalności działalności firmy

 

Przed podjęciem współpracy z firmą transportową warto rozeznać się również w kwestii jej wiarygodności. Najprostszym sposobem jest sprawdzenie na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, która prowadzi ogólnopolski rejestr przedsiębiorców. Informacje można sprawdzić również w Biurach Informacji Gospodarczej (tzw. BIGach), gdzie widnieją dane na temat zadłużonych przedsiębiorców. Nie tylko w Polsce prowadzone są tego typu rejestry, więc w przypadku współpracy z firmą zagraniczną warto przeprowadzić dokładne rozeznanie, aby mieć pewność o legalności prowadzonych przez firmę usług.

Informacje na temat firmy znaleźć możemy także na różnego rodzaju forach internetowych i grupach na portalach społecznościowych, gdzie spotkamy się z opiniami Klientów z pierwszej ręki.

Tanie nie znaczy dobre

 

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z wieloma wydatkami, dlatego często staramy się oszczędzić na firmie transportowej, jeśli w ogóle na taką się zdecydujemy. Szukając najtańszej opcji, niekoniecznie trafimy na dobre jakościowo usługi. Przed podjęciem współpracy warto dokładnie zweryfikować historię firmy i jakość świadczonych przez nią usług. Dlatego głównym czynnikiem, na jakim powinniśmy bazować, jest jakość wykonywanych usług, a nie ich cena. Jak już zostało wspomniane — w tym celu warto przeszukać stronę firmy w poszukiwaniu rekomendacji wcześniejszych Klientów.

Kontakt z Klientem

 

Podczas pierwszej rozmowy z przedstawicielem firmy transportowej powinniśmy zwrócić uwagę na podejście do Klienta, łatwość w nawiązywaniu relacji oraz wiedzę pracownika na temat świadczonych usług. To wiele mówi o jakości pracy i przyszłej współpracy. W sytuacji, gdy podczas próby kontaktu nie ma odzewu lub jest on opóźniony, wtedy warto przemyśleć swój wybór.

Jeśli szukają Państwo doświadczonej firmy oferującej kompleksowe usługi związane z przeprowadzką, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także