przeprowadzki sprzętu it

Jak bezpiecznie przenosić sprzęt IT?

Dziś niemal w każdej firmie wykorzystywany jest sprzęt elektroniczny. Tradycyjne metody katalogowania operacji już dawno odeszły w niepamięć, a dziś większość podejmowanych działań opiera się na pracy z komputerem. Takie akcesoria mogą być problematyczne podczas przeprowadzki, ponieważ delikatny sprzęt IT przy nierozważnym przenoszeniu łatwo ulegnie uszkodzeniu. Co zrobić, żeby tak się nie stało?

Komputer wymaga odpowiedniego traktowania

Monitory, drukarki czy same jednostki centralne teoretycznie są odpowiednio zabezpieczone na wypadek uszkodzeń mechanicznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że transport takich artykułów wiąże się z możliwością wystąpienia silniejszych wstrząsów, które mogą uszkodzić znajdujące się w środku podzespoły. Ich naprawa będzie z pewnością kosztowna, dlatego przede wszystkim warto dokładnie zabezpieczyć komputery przed transportem.

Do tego celu najlepiej użyć oryginalnych opakowań. Bardzo często takie kartony zawierają dopasowane wkładki styropianowe lub piankowe, które jeszcze efektywniej ustabilizują dany element w czasie transportu. Pamiętajmy również o tym, by każdy element zestawu komputerowego pakować osobno i na wszelki wypadek zabezpieczyć powierzchnię folią.

przeprowadzki sprzętu it

O tym warto pamiętać w czasie transportu sprzętu IT

Do przewozu akcesoriów podczas przeprowadzki zwykle wykorzystuje się profesjonalne samochody dostawcze lub ciężarowe, które zawierają pasy i inne urządzenia mocujące sprzęt w środku. W przypadku akcesoriów IT szczególnie powinniśmy pamiętać o tym, by nie układać ciężkich przedmiotów na wierzch. Mogłyby one oddziaływać na powierzchnię sprzętu komputerowego i doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych.

Przed zapakowaniem zestawu komputerowego musimy również odpiąć od niego wszystkie kable. Niektórzy próbują zapakować takie akcesoria bez odłączania elementów, co również może skończyć się uszkodzeniem przewodów lub zarysowaniem powierzchni komputera. Pamiętajmy także o tym, by ustawiać sprzęt w taki sposób, by poszczególne elementy nie stykały się ze sobą.

Mimo zabezpieczeń warto zrobić kopię danych

Obecnie stosowane materiały ochronne oraz rozwiązania technologiczne wykorzystywane we wnętrzach samochodów dają sporą gwarancję, że sprzęt IT przejedzie bez problemów. Zawsze jednak warto być ostrożnym i na wszelki wypadek zrobić kopię wszystkich danych. Zdarza się, że z uszkodzonej pamięci komputera nie będzie można uzyskać informacji, dlatego najlepiej zapisać je przed transportem na innym dysku.

Praca komputerowa opiera się także na obsłudze aplikacji i systemów, do których często potrzeba haseł i specjalnych kodów. Przed transportem warto zarchiwizować te dane, korzystając z systemu automatycznego zapamiętywania haseł wyszukiwarki. Dzięki temu nawet mimo utraty niektórych danych można będzie kontynuować działania w firmie.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także