przeprowadzka-pudła

Jak zorganizować przeprowadzkę, gdy nie ma nas w domu?

Przeprowadzka sama w sobie jest często stresującym przeżyciem. Zwłaszcza gdy w trakcie całego procesu nie ma nas w domu. Jak powinna przebiec organizacja, aby mieć wszystko pod kontrolą pomimo nieobecności?

Pomoc bliskich

Przeprowadzkę w trakcie naszej nieobecności mogą ułatwić nam bliscy. Przede wszystkim powinny być to zaufane osoby, którym możemy powierzyć klucze do mieszkania oraz kwestię opieki nad naszymi rzeczami.

Jeżeli posiadamy współlokatora, organizacja będzie dużo łatwiejsza. Wtedy nie musimy się martwić o dostęp do kluczy i po prostu poprosić o pomoc. Jeżeli nasz współlokator również się wyprowadza, wtedy przewóz rzeczy można zorganizować wspólnie. Warto pamiętać jednak, że pomoc bliskich nam osób w trakcie przeprowadzki nie jest ich obowiązkiem. W przypadku odmowy mogą nie mieć czasu lub zwyczajnie nie chcieć zawracać sobie tym głowy.

Bliscy z pewnością zdają sobie sprawę, jak trudny jest to dla nas czas. Zazwyczaj każdy w swoim życiu przeżywa stres związany z przeprowadzką. Niestety, nie każdemu udaje się wygospodarować wystarczający czas, aby udzielić nam wsparcia z pakowaniem i przewozem rzeczy. Co więc zrobić w takiej sytuacji?

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy

Jeżeli mamy pewność, że nikt z naszych bliskich nie będzie miał możliwości udzielenia nam pomocy w trakcie przeprowadzki, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy świadczącej pomoc w przeprowadzkach. Ważne, aby była to firma ciesząca się zaufaniem Klientów.

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe w swoich usługach posiadają nie tylko przewóz rzeczy, ale również możliwość ich zapakowania. Dlatego często wystarczy zostawić wszystkie przedmioty na wierzchu i poinformować o tym, co musi zostać przetransportowane.

przeprowadzka

Żywność w trakcie przeprowadzki

W trakcie zamętu związanego z przeprowadzką często zapominamy o najprostszych sprawach, takich jak zalegająca żywność w lodówce. Najlepszym rozwiązaniem jest zużycie zalegających produktów bądź oddanie ich do banku żywności. Jest to szczególnie ważne przy produktach mrożonych. W momencie, gdy nie ma nas w trakcie przeprowadzki, zaleganie jedzenia może przynieść tylko dodatkowe problemy. Dlatego najlepszym wyjściem będzie pozbycie się go przed opuszczeniem miejsca zamieszkania.

A co ze zwierzętami?

Wiadome jest, że nie możemy zostawić zwierząt na dłuższy okres czasu samych w domu. Dotyczy to również przeprowadzki. Jeśli nie będzie nas w tym okresie w domu, należy zastanowić się, czy zwierzak może pojechać z nami. Dobrym wyjściem jest również prośba o pomoc zaufanych znajomych, którzy zaopiekują się naszym pupilem na czas nieobecności. Przeprowadzka jest stresującym przeżyciem również dla zwierząt (zwłaszcza terytorialnych, które przywiązują się do miejsca, takich jak kot). Dlatego w tym okresie musimy szczególnie zadbać o ich komfort.

Co należy zrobić samemu?

Gdy wiemy, że nie będzie nas w domu na czas przeprowadzki, wcześniej należy posegregować rzeczy i pozbyć się wszystkich niepotrzebnych. W innym wypadku firma przewozowa bądź znajomi będą musieli spakować nasze wszystkie rzeczy, co w przypadku współpracy z fachowcami może spowodować dodatkowe koszty.

Gdy zdecydujemy się na usługę firmy przeprowadzkowej, konieczne jest wcześniejsze powiadomienie o ilości rzeczy, które będą miały być przetransportowane na nowy adres. W trakcie rozmowy należy również uzgodnić termin. Jeżeli nie będzie nas w domu, musimy przekazać klucze i ewentualne wskazówki na temat lokalizacji i możliwości zaparkowania auta przewozowego.

Konieczne jest wcześniejsze dokonanie wszelkich formalności niezbędnych do zmiany adresu. Warto również wziąć pod uwagę kwestię rozmontowania mebli i pozbycia się wszystkich przedmiotów z półek. Aby ułatwić przewóz, wszystkie mniejsze przedmioty należy położyć koło wyjścia.

Przeprowadzka to niezwykle ważny moment w życiu. Dodatkowy stres powoduje fakt, gdy nie możemy w niej w pełni uczestniczyć. W takiej sytuacji należy zaplanować cały proces wcześniej. Warto również skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej, która pomoże nam doprowadzić cały proces do skutku. Zapraszamy do skorzystania z usług świadczonych przez nasz kompetentny zespół!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także