przeprowadzki okolice warszawy 6

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Przeprowadzka w Warszawie czy w innym dużym mieście zawsze jest problemem i wiążę się z szeregiem niedogodności. Pomóc nam może oczywiście firma przeprowadzkowa, ale musimy mieć świadomość, że i tak większość pracy przy przeprowadzce będziemy musieli wykonać samodzielnie.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nie istnieje bez problematyczna przeprowadzka. Kłopoty pojawią się na każdym etapie. My możemy tylko zminimalizować ich ilość. Zanim się wyprowadzimy, to zacznijmy pozbywać się rzeczy, które są nam niepotrzebne. Wszelkie śmieci i drobiazgi, o których wiemy, że nigdy nie będą nam potrzebne, powinny powędrować na śmieci lub do znajomych. To, co nieprzydatne, ale ma jakąś wartość, wystaw na aukcje internetowe. Resztę rzeczy, które chcesz zabrać, posegreguj zgodnie z ich przeznaczeniem. Im bardziej przyłożysz się do ich układania teraz, tym mniej będziesz miał pracy z ich rozpakowywaniem.

Najgorsze przy przeprowadzkach są najmniejsze elementy. Dlatego od razu stwórz kilka pudeł, które będą zawierały tylko i wyłącznie takie drobiazgi. Dzięki temu nie tylko ich nie pogubisz, ale też będziesz mieć pewność, że przy rozpakowaniu nie zmarnujesz dużo czasu. Tutaj ważna uwaga. Jeżeli na czas transportu decydujesz się rozkręcić meble, to wszelkie śrubki, zakrętki i inne drobiazgi przechowuj w jednym pudełku, jednym miejscu, które będzie tak zabezpieczone, że będziesz mieć pewność, że ich nie zgubisz. Wymaga to nieco pracy, ale docenisz swoją zaradność, kiedy przyjdzie ci na nowo skręcać meble.

Z kolei ubrania pakuj bezpośrednio z wieszakami, to także wielce ułatwi ci ich rozpakowanie. Te, których nie się zawiesić, złóż i bardzo ciasno opakowuj. Pakowanie należy przeprowadzać systematycznie. Nie mieszajmy rzeczy i pakujmy je w takiej kolejności, w jakiej będziemy je rozpakowywać. Zanim to wszystko zrobisz, zadbaj o kartony, saszetki strunowe i opakowania, w które to wszystko spakujesz. Możesz je często dostać w wielko powierzchniowych sklepach, a jeśli tam ich nie znajdziesz, to rozwiązaniem są zawsze aukcje internetowe. Nie zostawiaj jednak tej czynności na ostatni dzień.

Przeczytaj również:

Pakowanie i opuszczanie mieszkania

Przeprowadzka biura i firmy

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także