pakowanie rzeczy do przeprowadzki

Jak ułatwić sobie pakowanie przed wyprowadzką?

Przeprowadzka może być trudnym i stresującym przeżyciem. Pakowanie rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać do nowego miejsca zamieszkania, powinno być właściwie zaplanowane. Przy odpowiedniej organizacji nie musi to być skomplikowany i uciążliwy proces.

Potrzebne rzeczy i porządki

Przed przystąpieniem do pakowania należy zadbać o zorganizowanie wszelkich niezbędnych do tego przedmiotów. Przede wszystkim potrzebne będą kartony różnej wielkości, papier pakowy, folia bąbelkowa i inne materiały do zabezpieczania, duże worki na śmieci oraz taśma pakowa z dyspenserem. Pakowanie jest idealną okazją do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy. Zamiast zabierać je ze sobą i zajmować dodatkowe miejsce, lepiej spakować je oddzielnie i komuś oddać, sprzedać lub wyrzucić.

Plan pakowania, opisanie kartonów i bagaż podręczny

Przed przystąpieniem do pakowania dobrze jest zrobić listę, która ułatwi zorganizowanie całego procesu. Można podzielić ją na poszczególne pomieszczenia i pudła, nadając im konkretne numery i zapisując, co znajdzie się w środku. Przy pakowaniu najlepiej jest szczegółowo opisać kartony, co ułatwi ich segregowanie oraz odnalezienie konkretnych rzeczy już po przeprowadzce. Najlepiej zacząć pakowanie jak najwcześniej, ponieważ jest to czynność czasochłonna.
Rozpakowywania wszystkich pudeł i walizek w nowym miejscu zajmuje sporo czasu. W związku z tym warto przygotować bagaż podręczny i umieścić w nim najczęściej używane i niezbędne przedmioty, np. podstawowe ubrania, kosmetyki, kubki, ładowarkę itp. Można do niego zapakować także jedzenie na pierwszy dzień pobytu w nowym miejscu.

Wykorzystanie przestrzeni

Ubrania można spakować razem z wieszakami. Wystarczy założyć duży worek, np. na śmieci lub z pralni, na wieszaki. Należy wykonać otwór na haczyk, a dół zabezpieczyć gumką elastyczną. Dzięki temu po przeprowadzce wystarczy ściągnąć worek i powiesić wieszaki z ubraniami w szafie. W przypadku pakowania ubrań do walizki lepiej jest je zwijać w rulony niż składać w kostkę. Dzięki temu w przestrzeni walizki zmieści się większa ilość ubrań, które dodatkowo nie zgniotą się podczas transportu.

pakowanie rzeczy

Jak zabezpieczyć rzeczy przed przeprowadzką?

Odpowiednie zabezpieczenie pakowanych rzeczy jest istotne. Warto także zadbać o to, aby zajmowały stosunkowo jak najmniej miejsca. Niektóre przedmioty można umieścić jedne w drugich, np. przyprawy lub suche produkty można włożyć do garnków. W miarę możliwości należy wykorzystać dostępną przestrzeń, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca oraz zmniejszy ilość zapakowanych kartonów.
Kruche i delikatne rzeczy dodatkowo należy zabezpieczyć przed ich zapakowaniem. W tym celu mogą posłużyć gazety, ręczniki papierowe, folia bąbelkowa lub miękki materiał. Sztućce i narzędzia kuchenne można spakować wspólnie. Wystarczy nałożyć przedmioty jeden na drugim, skleić końcówki taśmą i spakować do jednego podpisanego pojemnika. To pozwoli na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca oraz ułatwi wypakowywanie.

Uniwersalne worki

Do pakowania miękkich przedmiotów takich jak poduszki, pościel, maskotki itp. doskonale sprawdzą się duże worki na śmieci. Wystarczy wszystko zapakować, okleić i opisać. Dodatkowo tak spakowane worki doskonale wypełniają wolną przestrzeń bagażową, a w nowym miejscu zamieszkania można je wykorzystać w pojemnikach na śmieci.
Przy pakowaniu można wykorzystać także woreczki strunowe. Są nie tylko wytrzymałe, ale również bardzo przydatne. Mogą posłużyć do zabezpieczenia przed rozlaniem w trakcie transportu już otwartych kosmetyków. Dobrze jest je pogrupować i w jednym woreczku umieszczać podobne produkty.

pakowanie rzeczy przeprowadzka

Meble i sprzęty

Przy rozkręcaniu mebli niezawodna będzie wkrętarka. Warto od razu segregować poszczególne elementy (śruby, wkręty, bolce) w osobnych woreczkach i je podpisać. Szuflady i szafki warto dodatkowo zabezpieczyć papierową taśmą pakową, co uniemożliwi ich wysuwanie się i otwieranie podczas transportu. Wartościowe i delikatne sprzęty, np. telewizor lub lustro, można zabezpieczyć przy użyciu styropianu, włożyć do kartonu i okleić taśmą. Poszczególne kable dobrze jest nie tylko zwinąć i zabezpieczyć przed plątaniem, ale także oznaczyć w odpowiedni sposób, co umożliwi ich łatwe rozpoznanie. Jeśli czeka Państwa przeprowadzka, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, która świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także