przeprowadzki warszawa 6

Przeprowadzka – Twój moment na porządki w szafie

Przeprowadzka kojarzy się z chaosem, stresem czy nerwowością, ale wcale nie musi tak być. Wprost przeciwnie – zmianę lokum można potraktować jako doskonałą okazję do uporządkowania swojego otoczenia. W szczególności szafy, ponieważ to właśnie tam często trafiają znoszone ubrania, niepotrzebne drobiazgi czy stosy papierów i dokumentów. Jak zrobić porządek w szafie, aby utrzymał się on także w nowym domu? Poznaj nasze wskazówki!

Jak się spakować przy przeprowadzce?

Idealnym momentem na dogłębny porządek w garderobie jest przeprowadzka. Pakowanie ubrań pozwoli lepiej przyjrzeć się odzieży schowanej w szafie – często już nienoszonej, niemodnej lub pamiętającej lepsze czasy. Przeglądając swoją kolekcję, warto się zastanowić, kiedy daną rzecz miało się na sobie. Zdarza się, że niektóre bluzki czy sukienki leżą na półkach miesiącami, więc szansa ich ponownego założenia jest niewielka. Warto więc dać im drugie życie, np. poprzez sprzedaż lub oddanie potrzebującym. Dzięki temu liczba ubrań do spakowania znacząco zmaleje. W efekcie przełoży się to również na łatwiejszy i szybszy transport.

Jeśli szafa była miejscem przechowywania nie tylko ubrań, ale również różnego rodzaju papierów, drobiazgów, pamiątek to powinny być one posegregowane według podobnej zasady. Tego typu przedmioty sprzyjają powstawaniu bałaganu. Warto więc zastanowić się, czy nadal są nam potrzebne? A może uda się znaleźć dla nich inne przeznaczenie? Widokówki z wyjazdów niech trafią do albumu na zdjęcia. Dokumenty do segregatorów, a nietrafione prezenty na aukcje internetowe. Podjęcie tych kroków na etapie pakowania ułatwi również rozpakowywanie dobytku w nowym mieszkaniu.

Sposoby na porządek w szafie

Nowe mieszkanie to nowe możliwości i świeży start – dotyczy to także garderoby. Przy pakowaniu udało się już wyrzucić część niepotrzebnych i nienoszonych ubrań oraz dodatków, ale rozpakowywanie jest równie ważnym elementem przeprowadzki. Trzeba na nowo ułożyć każdą rzecz i znaleźć dla niej miejsce w domu. Pusta szafa prosi się o zapełnienie, ale warto przemyśleć strategię i np. układać rzeczy sezonowo lub według przewidywanej częstotliwości noszenia. Dzięki temu unikniesz bałaganu, gdy codziennie rano będziesz w pośpiechu komponować zestaw do pracy lub szkoły. To ważne w nowym miejscu, gdy dopiero uczysz się rozkładu pomieszczeń oraz poszczególnych rzeczy.

Bez względu na rozmiar szafy zadbaj o to, aby trafiały tam tylko ubrania, dodatki czy akcesoria odzieżowe. Upychanie innych przedmiotów, np. pamiątek z wycieczek, wprowadzi niepotrzebny chaos. Dla takich rzeczy lepiej od razu znaleźć ich własne miejsce: na szafkach nocnych, półkach z książkami lub przy biurku i dzięki temu odpowiednio je wyeksponować. A szafa? Tam powinno być miejsce tylko dla odzieży. Takie podejście pozwoli Ci na długo zachować właściwy porządek.

Jak utrzymać porządek w szafie?

Ostatni punkt jest równie kluczowy, co dwa poprzednie, ponieważ pozwala na zachowanie porządku w szafie. Warto więc co jakiś czas (np. raz na kwartał) robić przegląd swoich ubrań, akcesoriów oraz biżuterii i systematycznie pozbywać się nienoszonych elementów. Dzięki temu nie tylko unikniesz bałaganu w garderobie, ale również przygotujesz sobie miejsce na nowe rzeczy. Dodatkowo będziesz wszystko mieć pod kontrolą i nie dopuścisz do nawarstwiania się nieporządku. Jest to kluczowe, bo nadmiar przedmiotów i związany z tym chaos nie tylko denerwuje, ale również wpływa niekorzystnie na samopoczucie.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także