przeprowadzki warszawa 3

Przeprowadzka na studia – sprawdź, co musisz wiedzieć

Przeprowadzka na studia to moment przełomowy w życiu młodego człowieka. Od tej chwili zyskuje się nie tylko większą niezależność, ale również wzrasta odpowiedzialność za swoje życie. Już samo to może być stresujące, a do tego dochodzą jeszcze kwestie organizacyjne. Na szczęście etap przeprowadzki może być bezbolesny, a nawet przyjemny. W poniższym artykule podpowiadamy, jak się do niego najlepiej przygotować.

Przeprowadzka – gdzie i kiedy?

Pytanie „gdzie się przeprowadzać” jest jednym z najważniejszych i wiąże się w dużym stopniu z wyborem uczelni. Po wyborze odpowiednich studiów i uniwersytetu należy rozglądnąć się za mieszkaniem, a do wyboru jest wiele opcji: akademik, własna kawalerka, dzielenie mieszkania ze znajomymi albo skorzystanie z oferty bliższej lub dalszej rodziny w danym mieście. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Warto więc je wcześniej przeanalizować. Na przykład akademik jest stosunkowo tani i zazwyczaj zlokalizowany blisko uczelni. Jednak nie należy spodziewać się w nim wielu luksusów, a toczące się tam studenckie życie może też nie odpowiadać każdemu. Z kolei własne mieszkanie daje sporą niezależność, ale jest to opcja zdecydowanie najdroższa.

Drugą ważną kwestią jest pytanie „kiedy się przeprowadzać” i łączy się to bezpośrednio z wyborem mieszkania. Akademiki rządzą się własnymi prawami i obowiązują tam ścisłe reguły, do których należy się dostosować. Dotyczą one też czasu przeprowadzki. Warto dowiedzieć się tego wcześniej, aby móc się odpowiednio przygotować. Z kolei wynajmując mieszkanie, trzeba uzgodnić tę kwestię z właścicielem. Może się okazać, że poprzedni lokatorzy mają np. 2-miesięczny okres wypowiedzenia, a to skutecznie zablokuje sprawną przeprowadzkę.

Przeprowadzka – jak się spakować?

Przeprowadzka to nieustanne pytania. W tym następne – „co zabrać na studia?”. W domu, w którym spędziło się wiele lat życia, zebrało się wokół mnóstwo przedmiotów i z pewnością nie wszystkie będą na co dzień używane na studiach. Poza tym decydując się na akademik albo mieszkanie ze znajomymi ma się ograniczoną przestrzeń. Nie warto więc jej dodatkowo zaśmiecać niepotrzebnymi rzeczami. Najważniejsze to oczywiście ubrania, pomoce szkolne, laptop, kosmetyki, książki i drobiazgi związane z hobby. Kilka podstawowych rzeczy pozwoli przetrwać pierwsze dni i tygodnie w nowym miejscu, a wraz z upływem czasu wyposażenie będzie wymieniane lub rozbudowywane o kolejne niezbędne przedmioty i dodatki.

Wybór rzeczy, które chce się ze sobą zabrać to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia ich odpowiedniego spakowania. Możliwości jest kilka. Można skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej lub przewozić pudła i torby na własną rękę. Jeśli przeprowadzka ma miejsce w obrębie jednego miasta, np. w Warszawie, można skorzystać z TAXI bagażowego i szybko przewieźć najpotrzebniejsze rzeczy. Bardzo dużo zależy od czasu przeznaczonego na przeprowadzkę – im go więcej, a docelowe miasto jest bliżej, tym łatwiej zorganizować sprawny i szybki przejazd. Chociażby z pomocą rodziny i znajomych. W przypadku bardziej oddalonych miejscowości całość lepiej przeprowadzić za jednym razem. W ten sposób ograniczy się koszty, czas i ewentualny stres.

Przeprowadzka – garść potrzebnych informacji

Przeprowadzka to ważny etap w życiu każdego człowieka. Jednak dla studenta to moment przełomowy – nowe studia, nowi znajomi i nowe miasto. Warto jak najlepiej się do niego przygotować. Np. poprzez wcześniejszy wyjazd w te okolice (chociażby na dzień lub dwa, w celu ich lepszego poznania). Można też odbyć wirtualną podróż za pomocą Google Maps oraz zdjęć dostępnych w Internecie, aby zorientować się co do położenia przyszłego lokum. Dzięki temu po przyjeździe będzie się miało lepsze rozeznanie w sąsiedztwie, co zniweluje ewentualne wyobcowanie i pomoże łatwiej odnaleźć się w mieście. Nie stresuj się przeprowadzką, skorzystaj z odpowiedniego wsparcia!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także