przeprowadzka pora roku

Jaka pora roku jest najlepsza na przeprowadzkę?

Często przeprowadzka jest nieunikniona i nie można jej dokładnie zaplanować. Zdarzają się sytuacje, w których umowa na obecne mieszkanie zaraz wygaśnie lub budowa domu wreszcie dobiegnie końca. Nie można w takich sytuacjach zwlekać, dlatego wiele osób decyduje się na wyprowadzkę niezależnie od pory roku i pogody. Sam proces zmiany miejsca zamieszkania jest dla niektórych ogromnym stresem ze względu na liczne formalności i często narzucone tempo całego przebiegu przeprowadzki. Jaka pora roku jest najlepsza na przeprowadzkę i o jakich aspektach nie można zapominać? Tutaj wszystkiego się dowiesz!

Przeprowadzka — o czym nie wolno zapomnieć?

Przed przystąpieniem do przeprowadzki w pierwszej kolejności należy opracować dokładny plan działania i zaplanować go krok po kroku, aby o niczym nie zapomnieć. Kiedy już wiadomo, gdzie będzie znajdowało się nowe mieszkanie lub dom, koniecznym jest przekazanie informacji o zmianie miejsca zamieszkania odpowiednim instytucjom, w szczególności Urzędowi Skarbowemu, bankowi oraz operatorowi komórkowemu. Niedopełnienie tego obowiązku, może skutkować poważnymi konsekwencjami, a nawet odpowiedzialnością karną. Jeżeli mamy taką możliwość, należy ustalić dogodny dla nas termin przeprowadzki. Wówczas warto wziąć w pracy krótki urlop — znacząco ułatwi to cały proces zmiany miejsca zamieszkania, a dodatkowo będziemy mogli w całości skupić się na przeprowadzce i poświęcić jej cały swój czas, i energię. Kolejnym krokiem jest zdobycie potrzebnych materiałów do zapakowania wszystkich przedmiotów. Przydatne mogą się okazać stabilne pudła i kartony, papierowe trociny, gazety, folia bąbelkowa oraz mocna taśma klejąca. Przed przystąpieniem do pakowania, warto dokonać gruntownej selekcji rzeczy w obecnym mieszkaniu. Nie ma sensu zagracać nowego wnętrza niepotrzebnymi przedmiotami. Podział rzeczy pozwoli na pozbycie się nieużywanych lub zniszczonych rzeczy, dając im nowe życie lub przeznaczając do recyklingu. Kluczem bezpiecznego i bezkolizyjnego przewozu wyposażenia i bibelotów do nowego miejsca, jest dokładne ich zapakowanie. Odpowiednie zabezpieczenie szklanych i delikatnych przedmiotów jest niezbędne. Wszystkie rzeczy należy dokładnie zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową oraz odpowiednio przygotować karton. Przed samą wyprowadzką, warto przygotować sobie bagaż podręczny. Podobnie, jak na krótki wyjazd, należy spakować do niego ubrania na zmianę, akcesoria higieniczne, piżamę, bieliznę, leki i inne niezbędne dla nas przedmioty. W momencie rozpakowywania się w nowym miejscu nieustannie towarzyszyć będzie nam bałagan i problemy z zapamiętaniem, gdzie obecnie jest konkretna rzecz. Bagaż podręczny okaże się być wówczas bardzo pomocny.

Czy warto wybrać konkretną porę roku na wyprowadzkę?

Ze względu na klimat i przeważającą ilość chłodnych dni w Polsce, przeprowadzkę najlepiej zaplanować podczas wiosenno-letniego okresu. Miesiące od kwietnia do lipca, w trakcie których temperatura przyjmuje odpowiednie wartości, są najlepszym czasem na zmianę miejsca zamieszkania. Mimo kapryśnej pogody podczas wiosny istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo opadów niż na przykład w ciągu jesieni. Ładna pogoda umożliwia bezpieczne przenoszenie sprzętów elektronicznych bez ryzyka ich zniszczenia. Dodatkowo temperatura podczas wiosenno-letnich miesięcy bardziej sprzyja efektywnej pracy.

Czy przeprowadzka jesienią i zimą jest możliwa?

Z racji chłodniejszej temperatury i bardzo niepewnej pogody, przeprowadzki w tym okresie odbywają się znacznie rzadziej. Wczesną jesienią jest na tyle ciepło i przyjemnie, że przeprowadzka nie powinna być kłopotem. Z racji rozpoczynania się wówczas roku akademickiego, duża ilości studentów wprowadza się do nowych miejsc właśnie podczas wspomnianego okresu. Zimą przeprowadzka także nie jest niemożliwa. Należy jednak pamiętać, aby na bieżąco kontrolować pogodę i nie zmieniać miejsca zamieszkania podczas mrozów lub śnieżycy.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Mrówka Bagażówka!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także