jak zorganizować przeprowadzkę

Jak krok po kroku zorganizować przeprowadzkę?

Organizowanie przeprowadzki pozornie może wydawać się proste. Jaki problem przenieść się z miejsca A do miejsca B? Trudności mogą pojawić się, gdy już zaczniemy naszą przeprowadzkę realizować. Wtedy słowo “proste” nabiera nieco innego znaczenia. Jak odpowiednio zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka – ekscytacja czy strescytacja?

Słowo przeprowadzka budzi przeróżne odczucia. Dla jednych będzie ona związana z zamknięciem pewnego etapu i rozpoczęciem kolejnego, inni zaś nie będą chcieli tego słowa nawet słyszeć. Skąd taka rozbieżność? Przeprowadzka to zmiany, które nie zawsze są proste. Niezależnie od nastawienia, należy się do niej odpowiednio przygotować, aby proces ten przebiegł sprawnie i w jak najkrótszym okresie czasu.

Pięć kroków do udanej przeprowadzki

1. Zaplanuj swoje działania

Każde tego typu działanie powinno opierać się na jego wcześniejszym zaplanowaniu. Dlaczego to takie ważne? Sporządzenie planu przeprowadzki pozwoli na łatwość ustalania kolejnych działań, przewidzenie terminu ukończenia przeprowadzki oraz zminimalizowanie stresu. Dalsze kroki wyjaśnią, co należy w takim planie uwzględnić.

2. Ustal rodzaj przeprowadzki

W zależności od rodzaju danej przeprowadzki procedury będą nieco się od siebie różniły. Przeprowadzka może odbywać się na terenie jednego bloku, miasta, a nawet wychodzić poza granice kraju. Niezależnie zatem, czy przeprowadzasz się piętro wyżej, czy na wymarzone Wyspy Kanaryjskie, zmienianie miejsca zamieszkania nie powinno wiązać się ze zbyt dużym stresem. Każda przeprowadzka staje się zdecydowanie prostsza, gdy organizowana jest przy pomocy specjalistów. Innym typem jest przeprowadzka biur i firm. Ciężko będzie samemu spakować cały firmowy sprzęt i przenieść go tak po prostu w inne miejsce. W przypadku tego typu przeprowadzek niezwykle istotny czas. Często kilka dni postoju generuje ogromne koszty,. Gdy już ustalimy rodzaj takiej przeprowadzki możemy rozejrzeć się za odpowiadającą nam ofertą.

3. Wybierz najkorzystniejszą ofertę

Każda profesjonalna firma przeprowadzkowa, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb Klienta, powinna oferować kilka wariantów swoich usług. Nasza firma oferuje usługi, które podzielone są na trzy pakiety:

  • Pakiet Ekonomiczny – obejmuje załadunek, transport oraz rozładunek i jest to najtańsze rozwiązanie,
    Pakiet
  • Standardowy – obejmuje zabezpieczenie towarów, załadunek, transport, rozładunek i ubezpieczenie przeprowadzkowe, jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem,
  • Pakiet Komfortowy – najbardziej kompleksowa usługa. Oprócz odpowiedniego zabezpieczenia towarów, załadunku, transportu, rozładunku oraz ubezpieczenia, obejmuje także demontaż, pakowanie oraz montaż przewiezionych towarów.
organizacja przeprowadzki

4. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich rzeczy

Bezpieczeństwo Twoich rzeczy to podstawa udanej przeprowadzki. Niezależnie od tego, czy przewozisz Twój stary, ulubiony tapczan do wynajętego mieszkania, ceramiczną wazę po babci do wybudowanego na przedmieściach domu, czy trzydzieści pachnących nowością komputerów do nowego biura, każdy przedmiot musi zostać objęty należytą ochroną. Polisa ubezpieczeniowa oferowana przez naszą firmę zapewnia ochronę mienia przed uszkodzeniami i powstaniem jakichkolwiek wad. Nie straszne są nam windy, wąskie korytarze i drzwi – to nasza codzienność. Nasz zespół specjalistów stosuje nowoczesne techniki zabezpieczające.

Przykładowymi narzędziami stosowanymi przez naszą firmę są:

  • pasy transportowe – pozwalają na stabilne umocowanie danej rzeczy wewnątrz auta i zapobiegają jej przesuwaniu się,
  • koce ochronne – dzięki nim transportowany przedmiot nie rysuje się i nie ociera,
  • folie – folia stretch zabezpiecza przed wilgocią, a folia bąbelkowa zabezpiecza wyjątkowo delikatne i kruche przedmioty.
  • worki i kartony – niezastąpione do pakowania ubrań i innych przedmiotów, które nie wymagają stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

5. Zastanów się, czy to już wszystko

Po zorganizowaniu przeprowadzki warto wrócić na chwilę do punktu wyjścia. Pomyśl, które rzeczy nie są Ci już potrzebne i pozbądź się ich lub je sprzedaj. Nie warto transportować czegoś, co tylko zagraci Twoje nowe mieszkanie lub biuro. Zastanów się także, czy będziesz potrzebował miejsca na tymczasowe przechowanie swoich rzeczy. Nasza firma udostępnia powierzchnie magazynowe, które idealnie sprawdzą się w sytuacji braku miejsca i dużej ilości niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu.

Możesz odetchnąć z ulgą – to wszystko! Z tak zorganizowaną przeprowadzką wszystko pójdzie szybko i sprawnie, a Ty możesz już tylko myśleć o wypiciu kawy w nowym miejscu z Twoimi starymi, ale jakże cennymi przedmiotami.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także