Przeprowadzka na własną rękę czy z pomocą firmy?

Przeprowadzka na własną rękę czy z pomocą firmy?

Stoisz właśnie przed odwiecznym dylematem, czy brać na siebie wszystkie obowiązki związane z przeprowadzką? Demontaż, pakowanie, transport, rozpakowywanie, wnoszenie i inne tego typu działania. Chcesz to zrobić sam czy potrzebuję pomocy? Na te pytanie pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w naszym artykule.

Plusy i minusy przeprowadzki na własną rękę

Przeprowadzka na własną rękę to nie lada wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Głównym argumentem na korzyść przeprowadzki samemu są koszty. Koncentrując się na nich, warto także zwrócić uwagę na dostępne zasoby oraz na to, czego nasza przeprowadzka będzie wymagała.

Przeprowadzka na własną rękę sprawdza się w momencie, gdy do miejsca docelowego potrzebujemy przenieść niewielkie przedmioty. Przykładowo przeprowadzamy się do urządzonego już mieszkania i chcemy przenieść do niego jedynie ekspres do kawy, niezbędną elektronikę, ulubiony stolik nocny czy ubrania i inne akcesoria. Przygotowując się do przeprowadzki na własną rękę, warto wiedzieć co nas będzie czekało, oraz do których prac potrzebna będzie pomoc wykwalifikowanego zespołu:

  • Pakowanie rzeczy, które chcemy przenieść do nowego miejsca. W przypadku takim, jak ten przytoczony wyżej, gdy chcemy spakować lekkie przedmioty, bez problemu poradzimy sobie sami. Bardzo ważne, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Pakując zastawę obiadową lub stojące lustro z przedpokoju, należy zrobić to tak, aby podczas wynoszenia z mieszkania, transportu oraz ponownego wnoszenia, przedmioty te nie uległy zniszczeniu. Większe przedmioty, takie jak szafy, łóżka i biurka należy uprzednio rozmontować – do tego przyda się pomoc. Mogą to być bliskie osoby lub specjaliści. Ważne, aby przy demontażu nie uszkodzić danego przedmiotu. Należy to robić ostrożnie i umiejętnie, a wszystkie części dokładnie zapakować i opisać.
  • Wynoszenie – tutaj podobnie, jeśli mamy do czynienia z małymi gabarytami, wynoszenie z mieszkania nie powinno stanowić problemu. Kłopot może pojawić się w momencie, gdy przedmiot jest duży, nieporęczny i ciężki, a my mieszkamy w bloku bez windy lub musimy przenieść daną rzecz przez bardzo wąski korytarz. Na pomoc można wezwać życzliwego sąsiada lub znajomego, jednak trzeba liczyć się z ewentualnymi szkodami spowodowanymi nieumiejętnym przenoszeniem przedmiotu oraz brakiem doświadczenia w podobnych sytuacjach.
  • Transport – kiedy przewozimy rzeczy w samochodzie, również należy je odpowiednio zabezpieczyć. Przykładowo, specjalne pasy mają za zadanie sprawić, aby przedmioty nie przemieszczały się podczas jazdy i nie sprawiały zagrożenia przy gwałtownym hamowaniu. Za nieodpowiednio zabezpieczony przedmiot wystający z samochodu można dostać mandat, dlatego warto zastanowić się, czy przewożenie dużych przedmiotów w prywatnym samochodzie jest opłacalne i pomyśleć o ewentualnym wypożyczeniu samochodu dostawczego.
  • Wniesienie i montaż – do wykonania tych dwóch czynności, podobnie jak w przypadku wyniesienia i demontażu, często potrzebne są przynajmniej dwie osoby. Wniesienie nawet zabezpieczonych wcześniej mebli może być problemem zarówno kondycyjnym, jak i strategicznym. Montaż wcześniej rozłożonych mebli również okazać się może wyzwaniem i niestety nie uda się tego dokonać w pojedynkę. Pamiętajmy, aby dbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo i nie narażać swojego zdrowia ze względu na przeprowadzkę.
  • Czas realizacji – zabierając się za przeprowadzkę samemu, zastanów się, ile czasu potrzebujesz na wymienione wyżej czynności. Może ona zająć tylko jeden dzień (w przypadku bliskiej odległości oraz mało problematycznych przedmiotów) lub nawet kilka tygodni.
przeprowadzka z pomocą biura

A może przeprowadzka z firmą?

Zatrudniając firmę do przeprowadzki, pierwszym znakiem zapytania pojawiającym się w naszych głowach jest cena. Nasza firma przygotowała trzy pakiety, dzięki którym możesz dopasować nasze usługi do swoich możliwości finansowych. Jest to Pakiet Ekonomiczny, Pakiet Standardowy i Pakiet Komfortowy. Co ważne, nawet najtańsza możliwość obejmuje już załadunek, transport i rozładunek. Kolejne pakiety obejmują także ubezpieczenie, pakowanie oraz montaż i demontaż – dzięki temu problem z transportem mebli zostanie całkowicie rozwiązany! Specjalne samochody do transportu dużych przedmiotów oraz odpowiednie zabezpieczenie ich sprawi, że nie będziesz musiał martwić się o szkody, a przeprowadzka stanie się tylko (albo aż) przyjemnym i miłym wspomnieniem.

Podsumowując, jeśli planujesz przeprowadzkę, a od Twojego mieszkania, firmy bądź domu dzieli Cię niewielka odległość, lub do przetransportowania masz kilka niewielkich przedmiotów – śmiało, działaj samemu. Jeśli jednak przeprowadzasz się gdzieś dalej i zależy Ci na przeniesieniu mebli i dużych gabarytowo przedmiotów, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich przedmiotów i zatrudnij firmę przeprowadzkową. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia warunków współpracy!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także